BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Tarptautinio krovinių vežimo leidimai

Tarptautinis vežimas – tai:

  • pakrautos transporto priemonės reisas, kai išvykimo ir atvykimo punktai yra dviejose skirtingose valstybėse narėse, tranzitu kertant arba nekertant vieną ar kelias valstybes nares ar trečiąsias šalis;
  • pakrautos transporto priemonės reisas iš vienos valstybės narės į trečiąją šalį arba atvirkščiai, tranzitu kertant arba nekertant vieną ar kelias valstybes nares ar trečiąsias šalis;
  • pakrautos transporto priemonės reisas tarp trečiųjų šalių tranzitu kertant vienos ar kelių valstybių narių teritorijas; ar
  • nepakrautos transporto priemonės reisas, susijęs su a, b ir c punktuose nurodytomis transporto operacijomis;

Tarptautiniai krovinių vežimai atliekami naudojant Bendrijos licenciją, Bendrijos licencijos kopiją, priskirtą konkrečiai transporto priemonei, kelionės leidimus(dvišalius, tranzitinius, į trečiąsias šalis ir iš jų,  ETMK), jei pagal tarptautinius susitarimus to reikalaujama.

Dvišaliai leidimai – leidimai tarptautiniam krovinių vežimui, kuriais valstybės apsikeičia vadovaudamosi tarptautinėmis sutartimis. Kiekviena valstybė, vadovaudamasi tarptautinėmis sutartimis, atskiroms krovinių vežimo procedūroms atlikti nustato atskiras leidimų rūšis (pvz.: dvišaliai – skirti važiavimui su  kroviniu ar be jo tarp punkto, esančio vienos susitariančios šalies teritorijoje, ir punkto, esančio kitos susitariančios šalies teritorijoje, vykdyti; tranzitiniai – skirti vykti su kroviniu ar be jo per kitos susitariančios šalies teritoriją; į trečiąsias šalis ir iš jų – skirti  kroviniams tarp punkto, esančio kitos susitariančios šalies teritorijoje, ir punkto, esančio trečiosios valstybės teritorijoje, ir atvirkščiai, vežti; bendrieji (dvišaliai ir tranzitiniai) – skirti važiavimui su  kroviniu ar be jo tarp punkto, esančio vienos susitariančios šalies teritorijoje, ir punkto, esančio kitos susitariančios šalies teritorijoje, arba per kitos susitariančios šalies teritoriją vykdyti ir kitos rūšys).

Kelionės metu leidimai turi būti transporto priemonėje ir pateikiami asmenims, turintiems kontrolės teisę, jie galioja tik tiems vežimams, kurie nurodomi leidimuose, jų negalima perduoti kitiems asmenims. Vežėjai privalo laikytis šalyse, kurių leidimus naudoja, galiojančių automobilių transporto ir kelių eismo įstatymų ir taisyklių.

 

 

 

ETMK (Europos transporto ministrų konferencijos) leidimas – tarptautinio krovinių vežimo leidimas, suteikiantis teisę vežti krovinius už atlyginimą kelių transporto priemone tarp ETMK šalių narių (ETMK šalys: Airija, Albanija, Armėnija, Austrija, Azerbaidžanas, Baltarusija, Belgija, Bosnija ir Hercegovina, Bulgarija, Čekija, Danija, Estija, Graikija, Gruzija, Islandija, Ispanija, Italija, Jungtinė Karalystė, Kroatija, Latvija, Lenkija, Lichtenšteinas, Liuksemburgas, Lietuva, Malta, Moldova, Nyderlandai, Norvegija, Buvusioji Jugoslavijos Respublika Makedonija, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Rusija, Serbija ir Juodkalnija, Slovakijos Respublika, Slovėnija, Suomija, Švedija, Šveicarija, Turkija, Ukraina, Vengrija, Vokietija) arba važiuoti tranzitu per vienos ar kelių ETMK šalių narių teritorijas. Šie leidimai negalioja vežimui tarp ETMK šalies narės ir trečiosios šalies (ne ETMK narės).

Vežėjai, pageidaujantys gauti ETMK leidimų, turi turėti „EURO IV saugi“, „EURO V saugi“, „EURO VI saugi“ kategorijų transporto priemones, kurioms Lietuvoje yra išduotos Bendrijos licencijos kopijos.

ETMK leidimas nesuteikia teisės vežti krovinius, pakrautus ETMK šalies narės teritorijoje ir skirtus iškrauti bet kurioje tos pačios šalies teritorijos vietoje (kabotažas).

ETMK leidimai, pažymėti specialiais raudonais spaudais, reiškiančiais šalių pavadinimus, negalioja šių ETMK šalių narių teritorijose.

ETMK leidimas neatleidžia nuo reikalavimų turėti kitus leidimus vežant didžiagabaričius, sunkiasvorius, pavojinguosius ar kitus, specifinės paskirties, krovinius.

ETMK leidimas be krovinių vežimo tarptautiniais maršrutais žurnalo negalioja. Abu šie dokumentai turi būti transporto priemonėje ir pateikiami kompetentingiems kontrolės pareigūnams reikalaujant. Šį leidimą reikia laikyti transporto priemonėje tarp pakrovimo ir iškrovimo punktų, taip pat važiuojant nepakrauta transporto priemone prieš pakrovimą ar po jo.

Kas du mėnesius (pradedant nuo sausio mėn.) vežėjai, turintys metinius ETMK leidimus, Lietuvos transporto saugos administracijai per dvi savaites nuo ataskaitinio laikotarpio pabaigos pateikia ETMK leidimų panaudojimo ataskaitą

ETMK leidimų naudotojo vadovas ir kita tarptautinio transporto forumo informacija

Europos transporto ministrų konferencijos daugiašalės kvotos leidimų vykdyti tarptautinį krovinių vežimą kelių transporto priemonėmis paskirstymo, išdavimo ir naudojimo tvarkos aprašas

ETMK leidimo išdavimo administracinės paslaugos teikimo aprašymas

 

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-11-12