BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pavojingųjų krovinių vežimas

Pavojingieji kroviniai  Lietuvos Respublikoje ir tarptautiniais maršrutais automobilių keliais vežami pagal Europos sutarties dėl pavojingų krovinių tarptautinio vežimo keliais (ADR) A ir B techninių priedų reikalavimus. Naujausią šių priedų konsoliduotą redakciją galite rasti čia.

Pagrindiniai nacionaliniai teisės aktai, reglamentuojantys pavojingųjų krovinių vežimą Lietuvos Respublikoje: Lietuvos Respublikos pavojingųjų krovinių vežimo automobilių, geležinkelių ir vidaus vandenų keliais  įstatymas,  Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2017 m. gegužės 17 d. nutarimas Nr. 367 „Dėl pavojingųjų krovinių vežimo automobilių ir geležinkelių keliais Lietuvos Respublikoje“.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. gegužės 21 d. nutarimu Nr. 704 „Dėl įgaliojimų suteikimo pavojingųjų krovinių vežimo automobilių ir geležinkelių keliais ir su tuo susijusios veiklos srityse“ Administracija yra įgaliota atlikti Lietuvos Respublikos kompetentingos institucijos funkcijas atitinkamose pavojingųjų krovinių vežimo srityse:

  • mokymo įstaigų, susijusių su pavojingųjų krovinių vežimu, vertinimas, teisės mokyti asmenis, susijusius su pavojingųjų krovinių vežimu, mokymo įstaigoms suteikimas ir šių įstaigų priežiūra;
  • pavojinguosius krovinius vežančių kelių transporto priemonių vairuotojų mokymas ir egzaminavimas;
  • pavojingųjų krovinių vežimo saugos specialistų mokymas ir egzaminavimas;
  • asmenų, siekiančių tapti mokytojais mokyti asmenis, susijusius su pavojingųjų krovinių vežimu automobilių keliais, atestavimas;
  • pavojingųjų krovinių vežimo kontrolė keliuose ir įmonėse;
  • kelių transporto priemonės tinkamumo vežti pavojinguosius krovinius patvirtinimas;
  • kita.

Nuo 2012 m. gruodžio 1 d. išduodamame ADR vairuotojo pasirengimo pažymėjime panaudotų technologinės apsaugos priemonių aprašymas visuomenei (lietuvių, anglų, prancūzų, vokiečių, rusų kalbomis) pateiktas čia:

                                

Kitą aktualią informaciją, susijusią su pavojingųjų krovinių vežimu, anglų, prancūzų ir rusų kalbomis rasite Jungtinių Tautų interneto svetainėje ir Europos Komisijos interneto svetainėje.

ADR sertifikatas – dokumentas, patvirtinantis EXII, EX/III, FL, AT transporto priemonių ir MEMU, vežančių tam tikrus pavojinguosius krovinius, atitiktį Europos sutarties dėl pavojingų krovinių tarptautinio vežimo keliais (ADR) B techninio priedo 9 dalies reikalavimams. 

  • ADR sertifikatas suteikiamas: 
    • naujoms transporto priemonėms prieš pradedant jas eksploatuoti; 
    • naudojamoms transporto priemonėms, neturėjusioms ADR sertifikato ar naudojamoms transporto priemonėms, turėjusioms ADR susitariančios šalies kompetentingos įstaigos išduotą galiojantį ADR sertifikatą arba jo patvirtintą kopiją; 
    • pasikeitus ADR sertifikate nurodytiems duomenims; 
    • pasibaigus ADR sertifikato galiojimui, galiojimo laikas gali būti pratęsiamas; 
    • praradus ADR sertifikatą, gali būti išduotas ADR sertifikato dublikatas. 

Krovininių transporto priemonių gamintojų atstovų Lietuvoje, įgaliotų užpildyti ir pasirašyti ETMK sertifikatus ir ADR deklaracijas, sąrašas 

ADR sertifikato išdavimo paslauga aprašyta čia. 

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-03-28