Taksi ir pavėžėjimo paslaugų teikimas
- Norint gauti leidimą, vežėjas privalo įregistruoti individualią veiklą, turėti ne mažesnį nei dvejų metų lengvojo automobilio vairavimo stažą, neturėti mokestinės nepriemokos, būti Lietuvoje registruoto automobilio, kuriuo teiks paslaugas, savininkas ir sumokėti valstybės rinkliavą.
Prašymo pavėžėtojams ir taksi paslaugas teiksiantiems pavyzdžiai - Leidimai teikti paslaugas pavėžėtojams ir taksistams išduodami užsisakant juos keliais būdais: informacinėje sistemoje „Keltra“, LTSA biuruose bei el. paštu.
- Išduotas elektroninis leidimas skelbiamas licencijų informacinėje sistemoje LIS, o gavėjas apie LTSA priimtą sprendimą bus informuojamas jam patogiausiu būdu: SMS žinute ar el. laišku.
- Pavėžėtojai ir taksistai savo leidimus gali peržiūrėti ir juos administruoti informacinėje sistemoje „Keltra“.
- Leidimo galiojimo laikas neribotas, tačiau jį būtina atnaujinti, jei įregistruotas automobilis keičiamas kitu ar plečiamas transporto priemonių parkas.
- Visais atvejais leidimo kaina vienoda – 8 Eur. Valstybės rinkliava mokama į VMI biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą. Įmokos kodas – 5746.
Nuo šių metų liepos 1 d. pavėžėtojams ir taksi paslaugas teikiantiems asmenims leidimą už atlygį lengvaisiais automobiliais vežti keleivius išduoda Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA). Leidimai, kuriuos vežėjams iki liepos 1 dienos išdavė šalies savivaldybės, galioja ir toliau.
Reikalavimai vežėjams nesikeičia, todėl norintys užsiimti pavėžėjimo ar taksi veikla ir gauti leidimą, kaip ir anksčiau turi atitikti šiuos reikalavimus:
- Turi būti įregistruota individuali veikla.
- Ne mažesnis nei dvejų metų lengvojo automobilio vairavimo stažas.
- Neturėti mokestinės nepriemokos.
- Turi būti Lietuvoje įregistruoto automobilio, kuriuo teiks paslaugas, savininkas arba valdyti šį automobilį kitu teisėtu pagrindu.
- Turi būti sumokėjęs valstybės rinkliavą.
Leidimą vykdyti veiklą galima užsisakyti keliais būdais: informacinėje sistemoje „Keltra“, LTSA biuruose ir el. paštu. Tiek leidimą užsakant elektroniniu būdu, tiek atvykus į LTSA biurą, vežėjui nebereikia pateikti reikalavimus įrodančių pažymų, nes visus reikiamus duomenis LTSA gaus pati. Išskirtiniai atvejai: ne Lietuvos Respublikoje išduotas vairuotojo pažymėjimas ir / ar dokumentas, įrodantis, kad transporto priemonė valdoma teisėtai (nuomos, panaudos sutartis), kai transporto priemonės savininkas ne pats vežėjas.
Prieš išduodama leidimą LTSA vertina, ar vežėjas atitinka visas jam keliamas sąlygas. Jeigu visi reikalavimai yra įvykdyti ir apie tai byloja įrašai atitinkamų institucijų informacinėse sistemose, LTSA išduoda leidimą vežti keleivius už atlygį lengvuoju automobiliu. Užsakomas leidimas nėra popierinis, jis skelbiamas licencijų informacinėje sistemoje LIS, o gavėjas apie LTSA priimtą sprendimą informuojamas jam patogiausiu būdu: SMS žinute ar el. laišku.
Leidimo vežti keleivius už atlygį galiojimo laikas – neribotas, tačiau, vežėjui pakeitus jau įregistruotą automobilį kitu ar papildžius turimą automobilių parką naujomis transporto priemonėmis, ar pasikeitus kitiems leidimo duomenims, būtina jį užsisakyti iš naujo. Tiek naujo leidimo gavimas, tiek jo atnaujinimas (pakeitimas) visiems kainuoja vienodai – 8 eurus.
Primename, jog pavėžėtojai – tai fiziniai asmenys, kurie turi įregistravę individualią veiklą ir dirba per keleivių vežimo organizatoriaus platformą, kitaip tariant, jų pavėžėjimo paslaugos užsakomos per programėlę. Šių asmenų automobiliai nėra žymėti, tačiau turi turėti specialų mėlyną skiriamąjį ženklą automobilio išorėje matomoje vietoje. Pavėžėtojo automobilis turi būti be plafono ar taksi automobilio registracijos ženklo. Taksi įmonių automobiliai yra su plafonais, kelionės kainą skaičiuoja taksometras, o vairuotojai užsakymus gauna per taksi dispečerinę.
Atsakymai į dažniausiai pateikiamus klausimus