BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ūkio subjektų priežiūra

Pareigūnų įgaliojimai


     Pareigūnai, atlikdami savo pareigas, turi teisę be išankstinio įspėjimo teisės aktų nustatyta tvarka nekliudomai įeiti į ūkio subjekto patalpas ir teritoriją bei tikrinti Administracijos kompetencijai priklausančius dokumentus, transporto priemones, vairuotojų darbą.
     Pareigūnai, atvykę į įmonę atlikti tikrinimą, prisistato įmonės vadovui, pateikdami pavedimą atlikti patikrinimą ir parodydami valstybės tarnautojo pažymėjimus arba asmens tapatybės dokumentus. Jeigu ūkio subjekto patikrinime dalyvauja kitų institucijų pareigūnai, jie pristatomi. Įmonės vadovui paaiškinami tikrinimo tikslai, apytikslė trukmė, aptariama, kas pasirašys tikrinimo aktą.

 

Patikrinimo rezultatų įforminimas


Ūkio subjektas apie planuojamą patikrinimą informuojamas pranešimu

 

Duomenų teikimas


Ūkio subjektai Administracijai per IS „Vektra“ elektroninių paslaugų portalą privalo teikti šiuos duomenis ir informaciją:

1. Administracijai pareikalavus ir pateikus pranešimą (per IS „Vektra“ elektroninių paslaugų portalą ir elektroniniu paštu) apie poreikį pateikti ūkio subjekto vairuotojų darbo ir poilsio režimo duomenis, perkeltus iš vairuotojo kortelių ir ūkio subjekto valdomose transporto priemonėse sumontuotų skaitmeninių tachografų, už pranešime nurodytą laikotarpį, ūkio subjektas šiuos duomenis Administracijai privalo pateikti per 20 darbo dienų nuo pranešimo gavimo dienos;

2. ūkio subjektai, vykdantys pavojingųjų krovinių vežimą, pakrovimą ir (ar) iškrovimą bei laikiną sandėliavimą:

2.1. veiklos metinę ataskaitą, kuri rengiama už praėjusius metus ir turi būti pateikta ne vėliau kaip iki einamųjų metų sausio 31 d.;

2.2. ataskaitą apie avariją ar įvykį kraunant, pripildant, vežant ar iškraunant pavojinguosius krovinius, kuri teikiama per 20 darbo dienų nuo avarijos ar įvykio atsitikimo dienos. Apie avarijos ar įvykio faktą ūkio subjektas Administraciją informuoja per 5 darbo dienas nuo avarijos ar įvykio atsitikimo dienos.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-10-15