Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Techninės apžiūros kontrolieriai

     Kokius reikalavimus turi atitikti asmuo, norintis tapti techninės apžiūros kontrolieriumi?    

     Techninės apžiūros kontrolierius turi atitikti šiuos reikalavimus:

     1) turėti aukštąjį išsilavinimą, įgytą baigus transporto inžinerijos arba mechanikos inžinerijos studijas, arba aukštesnįjį išsilavinimą, įgytą iki 2009 metų, specialųjį vidurinį išsilavinimą, įgytą iki 1995 metų, ir techniko, techniko-mechaniko, jaunesniojo inžinieriaus arba lygiavertę kvalifikaciją;

     2) turėti žinių kelių transporto priemonių mechanikos, dinamikos, vidaus degimo variklių, medžiagų ir medžiagų apdirbimo, elektronikos, elektros, elektroninių transporto priemonės dalių, informacinių technologijų taikymo srityse;

     3) jeigu 1 punkte nurodytų studijų trukmė trumpesnė kaip 3 metai, turėti praktinės ir (ar) pedagoginės veiklos patirties nors vienoje iš 2 punkte nurodytų sričių (bendra studijų, praktinės ir (ar) pedagoginės veiklos trukmė turi būti ne trumpesnė kaip 3 metai);

     4) būti nepriekaištingos reputacijos;

     5) būti išlaikęs kvalifikacijos egzaminą;

     6) turėti teisę vairuoti A, B ir C kategorijų transporto priemones.    

Techninės apžiūros kontrolierių egzaminavimo tvarka

     Kada vyksta egzaminas ir kas egzaminuoja?

     Asmenis, siekiančius įgyti arba turinčius teisę atlikti privalomąją techninę apžiūrą ir pageidaujančius, kad būtų įvertintos jų žinios, egzaminuoja Techninės apžiūros kontrolierių egzaminavimo komisija, sudaryta iš Administracijos ir asociacijos „Transeksta“ deleguotų atstovų.

     Kaip vyksta techninės apžiūros kontrolieriaus kvalifikacijos egzaminas?    

     Techninės apžiūros kontrolieriaus kvalifikacijos egzaminas susideda iš dviejų dalių:
     •  teorinių žinių patikrinimo;
     •  praktinių įgūdžių patikrinimo.

     Per egzaminuojamųjų teorinių žinių tikrinamą atsakoma į egzamino teorinių žinių bilieto klausimus, o per praktinių įgūdžių tikrinimą imituojamas privalomosios techninės apžiūros atlikimas ir užpildoma techninės apžiūros rezultatų kortelė (ataskaita). Kiekvieno egzaminuojamojo teorinėms žinioms patikrinti skiriamos dvi valandos, praktiniams įgūdžiams – 40 minučių.

     Teorinės žinios tikrinamos raštu arba kompiuteriu. Bilietas susideda iš 30 klausimų. Egzaminas vyksta lietuvių kalba.

     Praktinių įgūdžių tikrinimo metu kiekvienas egzaminuojamasis turi patikrinti dvi skirtingų klasių ar kategorijų transporto priemones.

     Kaip vertinami egzamino rezultatai?

     Egzaminuojamojo teorinės žinios ir praktiniai įgūdžiai vertinami 10 balų sistema (10 balų yra aukščiausias įvertinimas). Kiekvienos transporto priemonės patikrinimas vertinamas atskirai. Jei bent vienos transporto priemonės patikrinimas įvertinamas mažiau negu 7 balais, laikoma, kad praktinė egzamino dalis neišlaikyta. Egzaminas yra išlaikytas, jei egzaminuojamasis iš kiekvienos dalies gavo ne mažiau nei po 7 balus.    

     Kaip kontrolieriui suteikiama teisė atlikti privalomąją techninę apžiūrą?

     Asmeniui, išlaikiusiam egzaminą ir su techninės apžiūros įmone sudariusiam darbo sutartį, Administracija per penkias darbo dienas nuo sutarties su techninės apžiūros įmone pateikimo Administracijos direktoriaus įsakymu suteikia teisę atlikti privalomąją techninę apžiūrą. Asmuo apie tai informuojamas raštu per tris darbo dienas nuo įsakymo priėmimo datos.

Kvalifikacijos tobulinimas

     Techninės apžiūros kontrolierius privalo ne rečiau kaip kartą per 2 kalendorinius metus nuo teisės atlikti privalomąją techninę apžiūrą suteikimo dienos išlaikyti žinių patikrinimo egzaminą Administracijoje.

Teisinis reglamentavimas    

     Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymas.

     Reikalavimų įmonėms, atliekančioms motorinių transporto priemonių ir jų priekabų privalomąją techninę apžiūrą, ir teisės atlikti motorinių transporto priemonių ir jų priekabų privalomąją techninę apžiūrą suteikimo, sustabdymo, sustabdymo panaikinimo ir šios teisės panaikinimo tvarkos aprašas, patvirtintas Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2008 m. spalio 6 d. įsakymu Nr. 3-375 „Dėl Reikalavimų įmonėms, atliekančioms motorinių transporto priemonių ir jų priekabų privalomąją techninę apžiūrą, ir teisės atlikti motorinių transporto priemonių ir jų priekabų privalomąją techninę apžiūrą suteikimo, sustabdymo, sustabdymo panaikinimo ir šios teisės panaikinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

     Techninės apžiūros kontrolierių žinių įvertinimo tvarkos aprašas, patvirtintas Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos viršininko 2010 m. rugsėjo 10 d. įsakymu Nr. 2B-408 „Dėl Techninės apžiūros kontrolierių žinių įvertinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-06-04