BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Teisės vykdyti papildomą vairuotojų mokymą suteikimas

     Teisė vykdyti papildomą vairuotojų mokymą gali būti suteikiama tik vairavimo mokykloms.

DOKUMENTŲ PATEIKIMAS

    Įmonė ar įstaiga, siekianti vykdyti papildomą vairuotojų mokymą (toliau – mokymo įstaiga), Lietuvos transporto saugos administracijai (toliau – Administracija) turi pateikti šiuos dokumentus: 

  • nustatytos formos atitikties nustatytiems reikalavimams deklaraciją;
  • administracinės ir (ar) mokymo patalpos (-ų) nuomos ir (ar) panaudos sutartį (-is), jei ši (šios) papildomam vairuotojų mokymui naudojama (-os) patalpa (-os) nėra naudojama (-os) vairuotojams mokyti;
  • paskyrimą atsakingu asmeniu patvirtinantį dokumentą, jei deklaraciją Administracijai teikia mokymo įstaigos vadovo įsakymu už papildomą vairuotojų mokymą paskirtas atsakingas asmuo;
  • reikalaujamą vairuotojų mokytojo (-ų), vairavimo instruktoriaus (-ių) ir psichologo (-ų) darbo patirtį patvirtinančius dokumentus;
  • psichologo (-ų) išsilavinimą patvirtinančio (-ių) dokumento (-ų) kopiją (-as).

     Atitikties nustatytiems reikalavimams deklaracija ir kiti dokumentai Administracijai gali būti teikiami:

  • mokymo įstaigos vadovui ar už papildomą vairuotojų mokymą paskirtam atsakingam asmeniui tiesiogiai atvykus į Inspekciją;
  • paštu;
  • elektroniniu būdu (elektroniniu paštu, pasirašius teisinę galią turinčiu saugiu elektroniniu parašu arba per  elektroninių valdžios vartų portalą).

 

 

     Laikoma, kad teisė vykdyti papildomą vairuotojų mokymą įmonei ar įstaigai suteikiama kitą darbo dieną po deklaracijos ir kitų reikiamų dokumentų gavimo Administracijoje dienos ir esant sumokėtai nustatyto dydžio valstybės rinkliavai už teisės vykdyti papildomą vairuotojų mokymą suteikimo įforminimą.

     Deklaracijos ir kitų dokumentų gavimo Administracijoje dieną mokymo įstaigai deklaracijoje nurodytu elektoriniu paštu išsiunčiamas pranešimas apie dokumentų gavimo faktą.

     Teisė vykdyti papildomą vairuotojų mokymą suteikiama neterminuotam laikui.

    Įmonių ir įstaigų, turinčių teisę vykdyti papildomą vairuotojų mokymą, sąrašas skelbiamas Administracijos interneto svetainėje

PATALPŲ, DARBUOTOJŲ, MOKYMO ĮSTAIGOS REGISTRACIJOS DUOMENŲ KEITIMAS

     Jeigu mokymo įstaiga keičia administracinę patalpą ir (arba) mokymo patalpą (-as) arba įrengia naują (-as) mokymo patalpą (-as), mokymo įstaiga per 10 darbo dienų privalo Administracijai pateikti atitikties nustatytiems reikalavimams deklaraciją ir kitus reikiamus dokumentus, taip pat sumokėti nustatyto dydžio valstybės rinkliavą už teisės vykdyti papildomą vairuotojų mokymą suteikimo įforminimą.

     Jei mokymo įstaiga įdarbina kitą (-us) vairavimo mokytoją (-us), vairavimo instruktorių (-ius), psichologą (-us) ir (arba) už papildomą vairuotojų mokymą atsakingą asmenį, mokymo įstaiga per 10 darbo dienų privalo Administracijai pateikti atitikties nustatytiems reikalavimams deklaraciją ir kitus reikiamus dokumentus.

     Pasikeitus mokymo įstaigos registracijos duomenims (pavadinimui, kodui, teisinei formai ar registracijos adresui), mokymo įstaiga apie tai per 10 darbo dienų privalo raštu informuoti Administraciją ir pateikti pasikeitimo faktą įrodančius dokumentus, taip pat sumokėti nustatyto dydžio valstybės rinkliavą už teisės vykdyti papildomą vairuotojų mokymą suteikimo įforminimą.

     Administracija taip pat per 10 darbo dienų informuojama, jei mokymo įstaiga nutraukė papildomą vairuotojų mokymą kurioje nors mokymo patalpoje.

VALSTYBĖS RINKLIAVA

    

     Už teisės vykdyti papildomą vairuotojų mokymą suteikimo įforminimą nustatyta valstybės rinkliava – 17 Eur.

     Mokėjimo rekvizitai:
     Gavėjas – Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos.
     Įmonės kodas – 188659752.
 
     Sąskaitos Nr.

        Įmokos kodas – 5746.

        Įmokos kodas įrašomas laukelyje „mokėjimo paskirtis“ arba „įmokos kodas (gavėjo nuoroda)“.

KONTAKTINIAI DUOMENYS

Sausumos transporto veiklos ir pramoginės laivybos administracinių paslaugų departamento skyriai:

    Vilniaus skyrius – Vilnius, Švitrigailos g. 42, tel. 8 688 50 557, el. paštas vilnius.ltsa@ltsa.lrv.lt;
    Kauno skyrius – Kaunas, M. K. Čiurlionio g. 23, tel. 8 688 52 547, el. paštas kaunas.ltsa@ltsa.lrv.lt;
    Klaipėdos skyrius – Klaipėda, J. Janonio g. 24, tel. 8 688 89 762, el. paštas klaipeda.ltsa@ltsa.lrv.lt;
    Šiaulių skyrius (Panevėžyje) – Panevėžys, J. Biliūno g. 3, tel. 8 688 50 881, el. paštas panevezys.ltsa@ltsa.lrv.lt;
    Šiaulių skyrius (Šiauliuose) – Šiauliai, Aerouosto g. 9, tel. 8 688 50 881, el. paštas siauliai.ltsa@ltsa.lrv.lt.

   TEISINIS REGLAMENTAVIMAS

     Teisės vykdyti papildomą vairuotojų mokymą suteikimo, sustabdymo, atnaujinimo ar panaikinimo tvarkos aprašas, patvirtintas Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos viršininko 2014 m. balandžio 30 d. įsakymu Nr. 2B-87 „Dėl Teisės vykdyti papildomą vairuotojų mokymą suteikimo, sustabdymo, atnaujinimo ar panaikinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

KITA INFORMACIJA

     Administracinės paslaugos aprašymas skelbiamas Administracinių paslaugų sąraše.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-03-17