BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Leidimai oro susisiekimui vykdyti

Nekomerciniams skrydžiams į Lietuvos Respublikos teritoriją ir iš jos leidimo nereikia. Tačiau ši nuostata netaikoma užsienio šalių valstybės orlaiviams.

Čia pateikiamoje informacijoje, susijusioje su leidimų išdavimu skrydžiams iš Lietuvos oro uostų ir į juos, Europos Sąjunga (ES) yra laikoma  27 ES valstybės narės ir Islandija, Lichtenšteinas, Norvegija, Šveicarija.

 

Leidimai nereguliariesiems skrydžiams


Komerciniams nereguliariesiems skrydžiams su nutūpimu Lietuvos Respublikos teritorijoje reikia Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) leidimo. Leidimas galioja tik jame nurodytam skrydžių skaičiui bei jame nurodytu laiku ir negali būti pratęstas.

ES vežėjams vykdyti ES vidaus skrydžius leidimo nereikia.

 

Paraiška duoti leidimą nereguliariesiems skrydžiams


Rašytinę paraišką duoti leidimą nereguliariems skrydžiams (C forma) pateikia oro vežėjas, faktiškai naudojantis orlaivį, ar jo įgaliotas asmuo ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki skrydžio dienos. Apie paraiškoje nurodytų duomenų bet kurį pakeitimą būtina raštu pranešti LTSA.

Kartu su paraiška turi būti pateiktas Reglamente (EB) 785/2004 nustatytus draudimo reikalavimus atitinkantis civilinės atsakomybės, keleivių bagažo ir krovinių draudimo polisas.

Ne ES vežėjas turi turėti TCO (Third Country Operator) patvirtinimą, išduotą EASA (duomenis tikrina LTSA).

Oro vežėjas, vežantis krovinį iš ne ES valstybės oro uosto į Lietuvą turi turėti ACC3 leidimą tokiam skrydžiui (duomenis tikrina LTSA).

Paraiškos duoti leidimą nereguliariems skrydžiams priimamos elektroniniu paštu flightpermit@ltsa.lrv.lt (tik paraiškų pateikimui arba patikslinimui) :

pirmadieniais-ketvirtadieniais nuo 08:00 iki 17:00 val.,

penktadieniais – nuo 08:00 iki 16:00 val.,

švenčių dienomis nedirbame.

Kontaktai pasiteirauti:

Tel. +370 612 25 864 , +370 610 48 327

El. p.vilija.rozyte@ltsa.lrv.lt, virginija.zegunyte@ltsa.lrv.lt

PASTABA. LTSA išduotas leidimas nereguliariesiems skrydžiams galioja 4 valandas iki numatyto išskridimo laiko ir 48 valandas po jo.

 
 

 

Čia pateikiamoje informacijoje, susijusioje su leidimų išdavimu skrydžiams iš Lietuvos oro uostų ir į juos, Europos Sąjunga (ES) yra laikoma  27 ES valstybės narės ir Islandija, Lichtenšteinas, Norvegija, Šveicarija.

Leidimai reguliariesiems skrydžiams 

Teisės aktai:

  1.  Europos Parlamento ir Tarybos 2008 m. rugsėjo 24 d. reglamentas (EB) Nr. 1008/2008 dėl oro susisiekimo paslaugų teikimo Bendrijoje bendrųjų taisyklių.
  2. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. kovo 17 d. nutarimas Nr. 285 dėl Lietuvos Respublikos oro erdvės organizavimo taisyklių patvirtinimo.

Užsienio valstybių civilinių orlaivių reguliariesiems tranzitiniams skrydžiams be nutūpimo arba su nutūpimu nekomerciniais tikslais Lietuvos Respublikos teritorijoje specialaus leidimo nereikia, jeigu orlaivis įregistruotas valstybėje, kuri yra Tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos (ICAO) narė ir kuri nereikalaudama leidimo leidžia tokius pat Lietuvos Respublikos orlaivių skrydžius.

Europos Sąjungos vežėjų reguliariesiems skrydžiams vykdyti Europos Sąjungos vidaus maršrutais leidimo nereikia. ES vežėjai pateikia Lietuvos transporto saugos administracijai (toliau – LTSA) skrydžių tvarkaraštį.

Ne ES vežėjų reguliariesiems skrydžiams į Lietuvos Respublikos oro uostus ar iš jų vykdyti LTSA leidimo nereikia, jų skrydžių tvarkaraščiai yra tvirtinami LTSA.

Leidimai ne ES valstybių oro vežėjams vykdyti reguliarųjį oro susisiekimą į Lietuvos Respublikos teritoriją ir (arba) iš jos išduodami laikantis Lietuvos Respublikos dvišalėse arba Europos Sąjungos ir ne ES valstybių daugiašalėse sutartyse dėl oro susisiekimo nustatytų sąlygų.

Jeigu su oro vežėjo valstybe Lietuvos Respublika nėra sudariusi sutarties dėl oro susisiekimo, vežėjui gali būti išduotas laikinas leidimas vykdyti reguliarų susisiekimą.

Paskyrimai į maršrutus.

ES vežėjai, siekiantys gauti teises vykdyti  skrydžius iš Lietuvos oro uosto į ne ES valstybės oro uostą, turi įgyti paskirtojo vežėjo statusą. ES vežėjas, siekiantis įgyti paskirtojo vežėjo statusą, turi pateikti paraišką Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijai pagal Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2007 m. rugsėjo 7 d. įsakymu Nr. 3-298  patvirtinto Paraiškų paskyrimui vykdyti oro susisiekimą tarp Lietuvos Respublikos ir Europos Bendrijai bei Europos ekonominei erdvei nepriklausančių valstybių gauti nagrinėjimo, skrydžių teisių suteikimo, paskirstymo, atšaukimo ir konsultacijų su suinteresuotomis šalimis procedūrų aprašo reikalavimus.

Paraiška turi būti siunčiama šiais kontaktais:

LR Susisiekimo ministerija

Gedimino pr. 17,

LT-01505 Vilnius

Tel. +370 5 261 2363

El. p. sumin@sumin.lt

Sprendimas dėl paskirtojo vežėjo statuso suteikimo yra priimamas per 20 darbo dienų nuo paraiškos gavimo Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijoje.

Visi oro vežėjai, vykdantys reguliarųjį oro susisiekimą į Lietuvos Respublikos oro uostus ir iš jų, ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki kito sezono pradžios (vasaros sezono pradžia – paskutinis kovo sekmadienis; žiemos sezono pradžia – paskutinis spalio sekmadienis), turi pateikti skrydžių tvarkaraštį LTSA. Toks pat reikalavimas taikomas ir keičiantis skrydžių tvarkaraščiams.

Skrydžių tvarkaraščiai turi būti teikiami laikantis nustatytos formos; informacija joje pateikiama naudojant ICAO kodus, tvarkaraštis nurodomas  pasauliniu koordinuotuoju laiku (UTC):

Vežėjo kodas Reiso Nr. Orlaivio tipas Konfigūracija Skrydžio dienod Išvykimo laikas Išvykimo oro uostas Atvykimo oro uostas Atvykimo laikas Skrydžių periodas

 

                 

Ne ES vežėjai kartu su tvarkaraščiais turi pateikti ir šiuos duomenis ir dokumentus:Apie numatomą skrydžio nukrypimą nuo skrydžių tvarkaraščio, atsisakymą skristi, maršruto pakeitimą, taip pat apie papildomus skrydžius ne vėliau kaip prieš 3 dienas iki skrydžio būtina pranešti LTSA.

  1. Skrydžiams naudojamų lėktuvų tipą ir registraciją, jų nacionalinę priklausomybę.
  2. Reglamente (EB) 785/2004 nustatytus draudimo reikalavimus atitinkantį civilinės atsakomybės, keleivių bagažo ir krovinių draudimo polisą.

TCO (en. Third Country Operator) patvirtinimas, o krovininių skrydžų iš trečiųjų šalių oro uostų atveju – ir ACC3 patvirtinimas yra patikrinami atsakingo LTSA darbuotojo.

Informacija apie skrydžių teises pagal Lietuvos Respublikos dvišales oro susisiekimo sutartis su trečiosiomis šalimis


Aviakompanija

Lietuvos Respublikos paskyrimai vykdyti reguliarų oro susisiekimą nustatytais maršrutais (maršrutai)

Air Baltic Corporation A/S

Vilnius – Kišiniovas
Vilnius – Odesa
Vilnius – Simferopolis

Vilnius – Kijevas10

Wizz Air Hungary Ltd.

Vilnius - Dubajus 1

Vilnius - Kijevas - Vilnius 2

Kaunas - Kijevas - Kaunas 3

Vilnius - Lvovas - Vilnius 5 

Vilnius - Zaporožė - Vilnius 7

Vilnius - Sankt Peterburgas - Vilnius 8

Vilnius - Jerevanas - Vilnius 9

Ryanair Designated Activity Company

Vilnius - Kijevas -Vilnius 4

Vilnius - Charkovas - Vilnius 6

1 Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2013 m. gegužės 29 d. įsakymas Nr. 3-312 "Dėl paskirtojo oro vežėjo statuso WIZZ AIR HUNGARY LTD. suteikimo ir leidimo vykdyti reguliarų oro susisiekimą išdavimo"

2 Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2015 m. liepos 1 d. įsakymas Nr. 3-282 "Dėl paskirtojo oro vežėjo statuso WIZZ AIR HUNGARY LTD. suteikimo ir leidimo vykdyti reguliarųjį oro susisiekimą išdavimo"

3 Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2016 m. gruodžio 2 d. įsakymas Nr. 3-414 "Dėl paskirtojo oro vežėjo statuso WIZZ AIR HUNGARY LTD. suteikimo ir leidimo vykdyti reguliarųjį oro susisiekimą išdavimo"

4 Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2018 m. birželio 27 d. įsakymas Nr. 3-312 "Dėl paskirtojo oro vežėjo statuso Ryanair Designated Activity Company suteikimo ir leidimo vykdyti reguliarųjį oro susisiekimą išdavimo"

5 Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2018 m. rugpjūčio 31 d. įsakymas Nr. 3-441 "Dėl paskirtojo oro vežėjo statuso WIZZ AIR HUNGARY LTD. suteikimo ir leidimo vykdyti reguliarųjį oro susisiekimą išdavimo"

6 Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2019 m. gegužės 27 d. įsakymas Nr. 3-241 "Dėl paskirtojo oro vežėjo statuso Ryanair Designated Activity Company suteikimo ir leidimo vykdyti reguliarųjį oro susisiekimą išdavimo"

7 Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2020 m. sausio 6 d. įsakymas Nr. 3-4 "Dėl paskirtojo oro vežėjo statuso WIZZ AIR HUNGARY LTD. suteikimo ir leidimo vykdyti reguliarųjį oro susisiekimą išdavimo"

8 Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2020 m. vasario 25 d. įsakymas Nr. 3-102 "Dėl paskirtojo oro vežėjo statuso WIZZ AIR HUNGARY LTD. suteikimo ir leidimo vykdyti reguliarųjį oro susisiekimą išdavimo"

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2020 m. kovo 4 d. įsakymas Nr. 3-124 "Dėl paskirtojo oro vežėjo statuso WIZZ AIR HUNGARY LTD. suteikimo ir leidimo vykdyti reguliarųjį oro susisiekimą išdavimo"

10 Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2020 m. lapkričio 23 d. įsakymas Nr. 3-707 "Dėl paskirtojo oro vežėjo statuso Air Baltic Corporation AS suteikimo ir leidimo vykdyti reguliarųjį oro susisiekimą išdavimo"

 

Aviakompanija

Leidimai vykdyti reguliarųjį oro susisiekimą nustatytais maršrutais

Wizz Air UK Limited

Kaunas – Lutonas – Kaunas

Palanga – Lutonas – Palanga

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-08-25