Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pažeidimo įforminimas

Kokie dokumentai surašomi nustačius pažeidimą?

Atlikus įmonės tikrinimą ir nustačius nusižengimų surašomas administracinio nusižengimo protokolas. Protokolą pasirašo jį surašęs pareigūnas ir administracinėn atsakomybėn traukiamas asmuo. Antrasis administracinio nusižengimo protokolo egzempliorius įteikiamas administracinėn atsakomybėn traukiamam asmeniui. Surašant protokolą, administracinėn atsakomybėn traukiamam asmeniui išaiškinamos jo teisės ir pareigos. Pažeidėjui pasirašytinai įteikiamas kvietimas į bylos nagrinėjimą.

Administracinių nusižengimų kodekso taikymas

Pareigūnas, vykdydamas savo funkcijas, turi teisę surašyti administracinio nusižengimo protokolą su administraciniu nurodymu arba be jo pagal šiuos Administracinių nusižengimų kodekso straipsnius:

127 straipsnis. Neteisėtas vertimasis komercine, ūkine, finansine ar profesine veikla.

306 straipsnis. Leidimas eksploatuoti transporto priemones, ne keliais judančius mechanizmus, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius.

369 straipsnis. Lietuvos Respublikos žmonių palaikų laidojimo įstatyme ir kituose teisės aktuose nustatytų kapinių priežiūros ir žmogaus palaikų gabenimo transporto priemonėmis reikalavimų pažeidimas.

370 straipsnis. Techninės apžiūros kontrolierių ar transporto priemonių ekspertų rengimo ir kvalifikacijos tobulinimo reikalavimų nesilaikymas.

3701 straipsnis. Transporto priemonių, jų sistemų, komponentų ir atskirų techninių mazgų tipo patvirtinimo, rinkos priežiūros, administracinių ir techninių reikalavimų pažeidimai.

372 straipsnis. Tachografų techninės priežiūros atlikimo reikalavimų, draudimo gaminti, platinti, reklamuoti prietaisus, sukonstruotus ir (arba) skirtus manipuliuoti tachografo duomenimis, ar prekiauti šiais prietaisais nesilaikymas.

425 straipsnis. C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE kategorijų motorinių transporto priemonių vairavimas neturint kvalifikacijos pažymėjimo arba vairuotojo profesinės kvalifikacijos periodinio tobulinimo pažymėjimo.

429 straipsnis. Leidimas važiuoti gedimų turinčia transporto priemone ar pažeidžiant kitas taisykles.

435 straipsnis. Pavojingųjų krovinių vežimo saugos specialisto paskyrimo įmonėje, įmonių veiklos ataskaitų ir avarijų ar įvykių kraunant, pripildant ar vežant pavojinguosius krovinius ataskaitų pateikimo reikalavimų pažeidimas, kai pavojingieji kroviniai vežami automobilių ar geležinkelio keliais.

436 straipsnis. Pavojingųjų krovinių vežimo automobilių keliais ar su tuo susijusios veiklos reikalavimų pažeidimas.

440 straipsnis. Motorinių transporto priemonių ir jų priekabų privalomosios ar pakartotinės privalomosios techninės apžiūros ir techninės ekspertizės atlikimo reikalavimų nesilaikymas.

441 straipsnis. Reikalavimų vykdyti transporto priemonių vairuotojų mokymą nesilaikymas.

447 straipsnis. Autobusų stočių, paviljonų ir stotelių eksploatavimo tvarkos pažeidimas.

448 straipsnis. Keleivių vežimo keleiviniu kelių transportu taisyklių ir keleivinio kelių transporto keleivių teisių pažeidimas.

450 straipsnis. Krovinių vežimo kelių transporto priemonėmis vidaus ir (ar) tarptautiniais maršrutais taisyklių pažeidimas.

454 straipsnis. Keleivių ar krovinių vežimas kelių transporto priemonėmis vidaus ir (ar) tarptautiniais maršrutais, kai tachografas neįrengtas, naudojant neveikiantį ar reikalavimų neatitinkantį tachografą, šio prietaiso rodmenų ir registracijos lapų arba vairuotojo kortelės netinkamas naudojimas ir klastojimas, kitų vairavimo ir poilsio režimo reikalavimų pažeidimas.

455 straipsnis. Keleivius ar krovinius vidaus ir (ar) tarptautiniais maršrutais vežančių kelių transporto priemonių ekipažams (vairuotojams) privalomų tachografo registracijos lapų ir (ar) duomenų, perkeltų iš skaitmeninio tachografo ir (ar) vairuotojo kortelės, nesaugojimas nustatytą laiką įmonėje arba vairavimo ir poilsio režimo nesilaikymas įmonėje.

456 straipsnis. Keleivių ar krovinių vežimas kelių transporto priemonėmis vidaus ir (ar) tarptautiniais maršrutais be greičio ribojimo prietaiso, su neveikiančiu ar išjungtu greičio ribojimo prietaisu.

457 straipsnis. Keleivių vežimo užsakomaisiais reisais tvarkos pažeidimas.

459 straipsnis. Eismo saugumo reikalavimų automobilių keliuose pažeidimas.

505 straipsnis. Kliudymas įstatymų įgaliotiems pareigūnams įgyvendinti jiems suteiktas teises ar atlikti pavestas pareigas, jų teisėtų reikalavimų ar nurodymų ir kolegialių institucijų ar valstybės pareigūnų sprendimų nevykdymas.

507 straipsnis. Valstybės politiko, valstybės pareigūno, valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens garbės ir orumo pažeminimas.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-08-14