BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Serijos pabaiga

2020–2029 m. laikotarpio techniniai reikalavimai naujoms transporto priemonėms (atnaujinta 2022-07-05)

2021 m. serijos pabaigos transporto priemonių registracijos skaičiaus apribojimai

2022 m. serijos pabaigos transporto priemonių registracijos skaičiaus apribojimai

 

Transporto priemonėms, atitinkančioms tipo patvirtinimą, kuris nebegalioja, taikoma serijos pabaigos procedūra, kai po tipo patvirtinimo anuliavimo ribotą laiką ir ribotą transporto priemonių skaičių galima įregistruoti su išimtimis, nustatytomis Tvarkos apraše.

 

Prašymas taikyti serijos pabaigą


Prašymai taikyti serijos pabaigos procedūrą Administracijai teikiami iki apribojimų, naikinančių transporto priemonės tipą, įsigaliojimo datos. Jeigu kartu su prašymu pateikiamame transporto priemonių sąraše yra nurodyta daugiau transporto priemonių nei Tvarkos apraše nustatyta riba, gali būti pateikiamas tik transporto priemonių identifikavimo numerių sąrašas, kitu atveju sąrašas teikiamas kaip kompiuterio skaitomų duomenų rinkmena, kurioje nurodomas transporto priemonių gamintojo prekybinis pavadinimas, tipas, variantas ir versija (jei taikoma), Europos Bendrijos tipo patvirtinimo numeris, identifikavimo numeriai, klasė, taip pat ES reglamentai, direktyvos ar JT EEK taisyklės, kuriose nurodyti apribojimai bei jų taikymo datos.

Rekomendacinę prašymo formą galima rasti čia. Anglų kalba čia.

Kompiuterio skaitomų duomenų rinkmenos šabloną galima rasti čia. Anglų kalba čia.

Prašymai kartu su transporto priemonių sąrašais Administracijai teikiami el. paštu [email protected]

 

Serijos pabaigos transporto priemonių registracija


Administracija, gavusi prašymą taikyti serijos pabaigos procedūrą su transporto priemonių sąrašu, sutikrina sąraše pateiktus duomenis su tipo registravimo duomenimis informacinėje sistemoje Keltra. Jeigu sąraše pateiktų transporto priemonių ES tipo patvirtinimas registruotas, o transporto priemonių skaičius neviršija Tvarkos apraše nustatytos ribos, duomenys apie transporto priemonėms taikomą serijos pabaigos procedūrą nė vėliau kaip per 2 darbo dienas perduodami VĮ Regitra ir viešai skelbiami Administracijos Administracinių paslaugų svetainėje e. VKTI.

Administracija prašymą pateikusį gamintoją ar gamintojo atstovą raštu arba el. paštu ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nurodydamas priežastis informuoja apie transporto priemonėms nepritaikytas išimtis, kai sąraše pateiktų transporto priemonių ES tipo patvirtinimas neregistruotas arba transporto priemonių skaičius viršija Tvarkos apraše numatytą ribą.

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-07-30