BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Egzaminai jūrininkams – jau ir Kaune

Data

2021 03 18

Įvertinimas
2
Laivas.jpeg

Nuo šių metų kovo mėn. Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) laivo denio ir laivo mašinų skyriaus vadovaujančios bei eilinės sudėties jūrininkus, siekiančius atnaujinti jau turimą kvalifikaciją arba siekiančius kelti kompetenciją, egzaminuoja ne tik Klaipėdoje, bet ir Kaune. Čia jau vyko pirmasis jūrininkų kompetencijos įvertinimo egzaminas ir jį laikė 3 jūrininkai.

„Įprasta manyti, jog viskas, kas susiję su jūra, yra prie jūros. Tačiau tai netiesa. Į Klaipėdą laikyti kompetencijos egzamino atvyksta jūrininkai iš visos šalies. Per praėjusius metus egzaminus laikė iš viso  511 asmenų, dalis jų yra ne iš Klaipėdos krašto. Pripažinkime, kad gyvenantiems Rytų, Šiaurės ir Pietų Lietuvoje kelias į pajūrį ilgas, o ir pati kelionė nemažai kainuoja, todėl iškėlėme sau tikslą sukurti galimybę jūrininkams egzaminą išsilaikyti ir strategiškai patogiame mieste Kaune“, – sako LTSA direktorius Genius Lukošius.

Kompetencijos įvertinimo egzaminas skirtas jūrininkams, norintiems kelti kvalifikaciją ar patobulinti jau turimą kompetenciją. Registruotis į jį galima pateikiant prašymą tiesiogiai LTSA biure, el. paštu arba informacinėje sistemoje „Keltra“. Įmoka už egzaminą siekia 27 Eur. Jei norima gauti aukštesnį vadovaujančio specialisto ar eilinio jūrininko jūrinį laipsnį, papildomai reikia pateikti darbo stažo laive pažymėjimą (-us). Juos pildo laivo, kuriame dirba jūrininkas, kapitonas. LTSA specialistams patikrinus pateiktus duomenis, jūrininkai testuojami Klaipėdos ir Kauno egzaminų klasėse paskirtu laiku: Klaipėdoje dukart per savaitę, o Kaune – vieną.

Vadovaujančios sudėties jūrininkai (laivavedžiai, laivų mechanikai) testą laiko anglų kalba. 60 atsitiktinių klausimų apie laivavedybą, signalus, laivų krovą, prasilenkimus ir pan. (laivavedžiams), laivų variklių skyrių, jo įrangą ir priežiūrą bei remontą ir pan. (laivų mechanikams) parenka kompiuteris. Baigus testą kiekvienam jūrininkui suteikiamos 5 minutės susipažinti su testu, jei yra klaidų – pasižiūrėti, kiek ir kokių padarė.

Eilinės sudėties jūrininkai (jūreiviai, kvalifikuoti jūreiviai, motoristai, kvalifikuoti motoristai, laivo elektrikai ar laivo virėjai) laiko 50 klausimų testą lietuvių kalba. Privaloma teisingai atsakyti bent į 60 proc. klausimų.

Išlaikę egzaminą vadovaujančios sudėties jūrininkai gauna neribotai galiojantį diplomą bei diplomo išdavimo patvirtinimą, galiojantį penkerius metus; atitinkamai eilinės sudėties jūrininkai gauna neribotai galiojantį kvalifikacijos liudijimą bei šio liudijimo išdavimo patvirtinimą, galiojantį penkerius metus. Šie dokumentai yra pripažįstami visame pasaulyje (išskyrus atvejus, kai vadovaujančios sudėties jūrininkai dirba išskirtinai Baltijos jūroje žvejojančiuose žvejybiniuose laivuose).