Tarptautinės sankcijos

Pagal 2022 balandžio 19 d. Lietuvos Respublikos ekonominių ir kitų tarptautinių sankcijų įstatymą (IX-2160) Susisiekimo ministerija, Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) bei Lietuvos Respublikos Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) yra kompetentingos institucijos, užtikrinančios sklandų tarptautinių ekonominių ir kitų sankcijų įgyvendinimą susisiekimo bei ryšių srityse Lietuvos Respublikoje.  

LTSA tarptautinių sankcijų priežiūros ir įgyvendinimo funkcijos daugiausiai apima civilinę aviaciją, įvertinant ar konkretūs skrydžiai nepažeidžia sankcijų ir gali vykti Lietuvos Respublikos oro erdvėje; taip pat kelių transporto veiklą, užtikrinant, jog LTSA licencijuoti kelių transporto vežėjai bei norinčios jais tapti įmonės atitiktų tarptautinių sankcijų reikalavimus. Atlikdama kompetentingos institucijos funkcijas, LTSA priima sprendimus dėl tarptautinių  sankcijų išimčių taikymo ir leidimų netaikyti tarptautinių sankcijų nustatytų apribojimų ir įpareigojimų  suteikimo. Išimtys taikomos vadovaujantis šiuo teisės aktu.  

Pažymime, kad LTSA prižiūri ir įgyvendina tarptautines sankcijas bendradarbiaudama su kitomis kompetentingomis institucijomis.  

Ūkio subjektai, jei kyla neaiškumų dėl sankcijų  susisiekimo  srityje taikymo, pagal veiklos ir klausimo pobūdį gali kreiptis į Susisiekimo ministeriją, LTSA, RRT dėl išsamesnio paaiškinimo, parašydami užklausą elektroniniais pašto adresais: [email protected], [email protected], [email protected].  

Dėl kitų su susisiekimo bei ryšių sritimis nesusijusių sankcijų kviečiame kreiptis į įstatyme nurodytas kompetentingas institucijas.  

Žemiau pateikiame pagrindines šiuo metu su susisiekimo sektoriumi susijusias sankcijas, kurių taikymas privalomas Lietuvos ūkio subjektams. Atkreipiame dėmesį, kad sąrašas nėra baigtinis  ar galutinis – Europos Sąjungos Taryba gali jį keisti, atsižvelgdama į situaciją, lėmusią sankcijų įvedimą. 

Daugiau informacijos apie tarptautines sankcijas:  

Atnaujinimo data: 2024-11-20