BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Geriausia 2021 m. viešojo sektoriaus teisininkė – LTSA darbuotoja

Data

2021 03 31

Įvertinimas
0
1582725442365.jpg

Šių metų kovo 30 d. vykusioje teisininkų konferencijoje „Teisės PRO“ „Metų viešojo sektoriaus teisininko“ apdovanojimas atiteko Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) Teisės ir rizikų valdymo skyriaus vedėjai Gintarei Rastenei. Šiuose „Verslo žinių“, „Infolex“ bei Bendrovių ir institucijų teisininkų asociacijos (B.I.T.A.) kasmet inicijuojamuose rinkimuose dalyvauja geriausi įmonių ir viešojo sektoriaus teisininkai.

„Teikdami Gintarės kandidatūrą neabejojome jos sėkme. Tai darbšti, iniciatyvi, svarbiausia, ypač lojali viešojo sektoriaus darbuotoja, kuri nuoširdžiai asmeniškai siekia, kad Lietuvos valstybės institucijos veiktų skaidriai, o sprendimai būtų priimami vadovaujantis aukščiausiais moralės standartais“, – darbuotojos apdovanojimu džiaugiasi LTSA direktorius Genius Lukošius.

Jo teigimu, G. Rastenė savo iniciatyva ir vadovaudamasi geriausiomis Lietuvos privataus sektoriaus įmonių praktikomis bei tarptautinių organizacijų rekomendacijomis rizikų valdymo srityje, savarankiškai parengė LTSA rizikų valdymo politiką ir planą. Šiandien rizikų valdymas LTSA nėra vien formalus dokumentas, tai yra aktyvus procesas, kuriame dalyvauja visi darbuotojai.

2020 m.  ši darbuotoja taip pat aprašė procesą, nustatė tvarkas ir parengė reikiamus teisės aktus, reikalingus tam, kad administracinių nusižengimų bylas būtų galima nagrinėti nuotoliniu būdu. LTSA teisininkų komanda sėkmingai praktiškai šią inovaciją taiko kasdienėje veikloje.

Praėjusių metų pabaigoje Gintarė kaip ekspertė buvo pakviesta dalyvauti Lietuvos Respublikos prezidentūros ir STT inicijuotame projekte Skaidrumo akademija. Čia ji aktyviai dalijasi patirtimi, teikia konsultacijas ir metodinę pagalbą. Per kelis projekto mėnesius jos pranešimus skaidrumo tema išgirdo daugiau kaip 200 Lietuvos viešojo sektoriaus institucijų atstovų.

G. Rastenė taip pat yra aktyvi Rizikos valdymo profesionalų asociacijos valdybos narė.

Metų teisininką renka kompetentinga komisija, kurią šiemet sudarė: Bendrovių ir institucijų teisininkų asociacijos B.I.T.A. prezidentas Liudas Basiulis, „Infolex“ Teisės skyriaus vadovė dr. Gintarė Makauskaitė-Samuolė, „EPSO-G“ teisės ir korporatyvinio valdymo direktorė Renata Damanskytė-Rekašienė, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dekanas prof. dr. Tomas Davulis ir Mykolo Romerio universiteto Teisės mokyklos dekanė prof. dr. Lyra Jakulevičienė. Visi kandidatai buvo vertinami pagal jų reikšmingiausius įgyvendintus metų projektus, pasirengimą padėti kolegoms, inovatyvumą bei aktyvumą socialinėje veikloje.