BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Istorinės motorinės transporto priemonės vertinimas kainuos perpus mažiau

Data

2021 01 29

Įvertinimas
1
photography-of-orange-volkswagen-beetle-1209774.jpg

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) apskaičiavo papildomos istorinių motorinių transporto priemonių patikros procedūros maksimalią kainą ir teikia Įsakymo projektą suinteresuotų asmenų pastaboms bei pasiūlymams. Nustatyta, jog istorinių motorinių transporto priemonių pirminis vertinimas jų valdytojams kainuos 78,4 Eur, o pakartotinis – 19,6 Eur.

2021 m. vasario 1 d., kitos savaitės pradžioje, istorinių motorinių transporto priemonių vertinimas bus integruotas į šiuo metu sėkmingai veikiančią ir plačiai visuomenei prieinamą, aiškiai licencijuotą privalomosios transporto priemonių techninės apžiūros sistemą. Tai reiškia, jog istorinės motorinės transporto priemonės valdytojas, atvykęs į techninės apžiūros centrą galės iškart gauti dvi paslaugas:

  • bus patikrinta jo transporto priemonės techninė būklė, už kurios apžiūrą priklausomai nuo motorinės transporto priemonės klasės įprastai mokama nuo 14,45 iki 30 Eur;
  • valdytojui prašant, bus vertinama, ar jo transporto priemonė atitinka istorinėms motorinėms transporto priemonėms keliamus reikalavimus. Maksimali šios paslaugos apskaičiuota kaina techninės apžiūros centruose yra 78,4 Eur.

Iki šiol visi, pageidavę, kad jų transporto priemonė būtų pripažinta istorine, privalėjo kreiptis į vieną kurią šalyje veikiančių istorinių motorinių transporto priemonių asociacijų, tuomet gauti privalomosios transporto priemonių techninės apžiūros įmonės įvertinimą dėl istorinės motorinės transporto priemonės techninės būklės ir tik tada kreiptis į VĮ „Regitra“ dėl transporto priemonės įregistravimo. Šis procesas tęsdavosi ilgai ir istorinių motorinių transporto priemonių valdytojams kainuodavo dvigubai daugiau.

Įsakymo projektas paskelbtas Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos teisės aktų informacinėje sistemoje (toliau – TAIS) ir LTSA interneto svetainėje. Pastabų ir pasiūlymų laukiama iki vasario 12 dienos. Atskirų konsultacijų su visuomene nenumatoma.