BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


LTSA patirtimi dalinsis „Skaidrumo akademijoje“

Data

2020 12 09

Įvertinimas
1
475_9085c296f69a2ec81095926f865d7042.png

Šiandien, minint Tarptautinę antikorupcijos dieną, Lietuvos Respublikos Prezidentas atidarė „Skaidrumo akademiją“. Į ją susibūrė profesionalių ekspertų komanda, kurios pagrindinis tikslas – mažinti korupcijos riziką dalinantis gerąja patirtimi, mokymais, inovatyviais sprendimais su kuo daugiau šalies subjektų.

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) didžiuojasi, jog ekspertų komandoje, kurią sudaro Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė, Valdymo koordinavimo centras, Viešųjų pirkimų tarnyba, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija bei pavieniai specialistai, šalies labui darbuosis ir LTSA Teisės ir rizikų valdymo skyriaus vedėja Gintarė Rastenė.

„Geriausia patirtis visuomet ateina per praktiką. Iki tokios LTSA, kokia ji yra šiandien, nuėjome sudėtingą, daug resursų ir pastangų pareikalavusį kelią. Pradėjome su komanda, kurioje daugiau nei pusė darbuotojų toleravo korupcijos apraiškas ir nematė tame nieko blogo. Tad tam, kad įgyvendintume savo misiją – sąžininga transporto sistema ir saugūs eismo dalyviai, pirmiausia turėjome apsivalyti patys”,  – sako LTSA direktorius Genius Lukošius.

Jo teigimu, treji atsakingo, kryptingo darbo ir pastangų metai jau duoda vaisių. Šiandien LTSA veikia korupcijos prevencijos sistema, galioja nulinė dovanų politika, o darbuotojų veiklos skaidrumas klientų vertinamas itin aukštu balu – 9,1 balo iš 10 galimų.

„Sumažėjęs tolerancijos korupcijai lygis, didėjantis pranešimų skaičius ir pačių darbuotojų įsitraukimas į antikorupcines veiklas yra kertinės savybės, kurios mums pelnė klientų pasitikėjimą viešuoju sektoriumi. Pasiekę tai, ką turime, galime drąsiai ne tik pasidalinti patirtimi, patarti, bet ir būti vėliavnešiai kurdami naujas priemones“, – pasakoja G. Lukošius.

Šiuo metu šalyje taip pat svarstomas naujai parengtas Korupcijos prevencijos įstatymo projektas, kuriame ypatingas dėmesys skiriamas būtent antikorupcinės aplinkos kūrimui. Tad „Skaidrumo akademijos” įkūrimas yra didelis žingsnis šio tikslo įgyvendinimo link.