BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Nuo gegužės 1 d. pokyčiai motorinių pramoginių laivų laivavedžiams

Data

2022 03 07

Įvertinimas
20
valtis.jpeg

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) informuoja, jog nuo šių metų gegužės 1 dienos įsigalios Lietuvos Respublikos vidaus vandenų transporto kodekso pakeitimai, kurie aktualūs asmeninių ir pramoginių laivų laivavedžiams.

Pramoginių laivų valdymas

  • Lietuvos Respublikoje galios ne tik Europos Sąjungos, bet ir kitų Europos ekonominės erdvės valstybių kompetentingų institucijų išduoti tarptautiniai dokumentai, patvirtinantys motorinių pramoginių laivų laivavedžių ir vidaus vandenų transporto priemonių įgulos narių kvalifikaciją.

Laivavedžio pažymėjimas

  • Vyresniems nei 18 metų pramoginių laivų laivavedžiams, kurie Lietuvos vidaus vandenyse plaukioja laivais, kurių variklio galia siekia iki 19 kW (25 AG), ir laivais plukdo iki 12 žmonių grupę, nebereikės motorinio pramoginio laivo laivavedžio kvalifikaciją patvirtinančio dokumento. Išimtis – plaukiojantiems Klaipėdos valstybinio jūrų uosto akvatorijoje.
  • Pramoginio laivo laivavedžio kvalifikaciją patvirtinančio dokumento nebereikės ir vyresniems nei 18 metų asmenims, vidaus vandens keliais plaukiojantiems vandens motociklais, išsinuomotais iš asmenų, vykdančių asmeninių laivų nuomos veiklą. Vandens motociklų nuomotojai privalo asmenis, kuriems nuomoja transporto priemonę, supažindinti su vandens motociklo valdymo taisyklėmis ir įspėti apie teritorijos, kurioje nuomininkas gali plaukioti, ribas. Apie nustatytos teritorijos, kurioje galima plaukioti, ribas nuomotojas turi pranešti ir LTSA.

Pramoginių laivų registravimas

  • Nuo 2022 m. gegužės 1 d. nebereikės registruoti pramoginių laivų, varomų pakabinamaisiais varikliais, kurių galia neviršija 19 kW (25 AG).

Ši nuostata netaikoma, jei laivas eksploatuojama komercinei veiklai. Tokius ir toliau būtina registruoti.

Pramoginių laivų techninė apžiūra

  • Pramoginiams ir asmeniniams laivams, kurie nevykdo komercinės veiklos ir plaukioja tik vidaus vandenų plaukiojimo rajone, techninė apžiūra nebebus atliekama

Ši nuostata netaikoma komercinę veiklą vykdantiems ir ne tik vidaus vandens keliais plaukiojantiems pramoginiams ir asmeniniams laivams. Šiems laivams techninė apžiūra pirmą kartą atliekama po trejų metų nuo įregistravimo Lietuvos Respublikoje dienos, jeigu buvo registruojamas ne anksčiau kaip prieš vienus metus pastatytas laivas. Jeigu Lietuvos Respublikoje registruojamas prieš vienus ar daugiau metų pastatytas toks laivas, jo techninė apžiūra pirmą kartą atliekama jį įregistravus prieš pradedant eksploatuoti ir galioja dvejus metus. Kitos techninės apžiūros atliekamos kas dvejus metus.

  • Pramoginio laivo, naudojamo keleiviams vežti, techninė apžiūra atliekama kas vienus metus, taip pat papildomai patikrinama jo atitiktis mažųjų laivų reikalavimams.

Išsamiau apie Lietuvos Respublikos vidaus vandenų transporto kodekso pakeitimus, kurie įsigalios nuo 2022 m. gegužės 1 d. (Įstatymo 8 ir 10 straipsniai bei 24 straipsnio 2–8 dalys įsigaliojo 2022 m. sausio 29 d.; Įstatymo 6 straipsnio 1 ir 3 dalys bei 7 straipsnis įsigalios 2022 m. lapkričio 1 d.).