BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Visuomenei planuojama atverti Klaipėdos švyturį

Data

2021 02 18

Įvertinimas
0
8067_1eae7770fc42d206013a8df4a34d6f6a.jpg

Daugelį dešimtmečių Klaipėdos švyturys, buvęs uždaras objektas uosto teritorijoje, dar šiemet gali būti atvertas visuomenei. Seniausią pagrindinį Lietuvos švyturį valdanti Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) norėtų jį perduoti Klaipėdos miesto savivaldybei.

Šios galimybės šiandien aptartos Susisiekimo ministerijos iniciatyva surengtame susitikime su Klaipėdos miesto meru Vytautu Grubliausku, LTSA bei VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generaliniu direktoriumi Algiu Lataku.

Šiuo metu Klaipėdos švyturį valdanti LTSA, bendradarbiaudama su Klaipėdos savivaldybe, koordinuos veiksmus, kad švyturio perėmimo procesas vyktų sklandžiai. Miesto savivaldybei įsivertinus švyturio perėmimo galimybes, galutinį sprendimą priims miesto taryba.

Savivaldybei perėmus švyturį ir atvėrus visuomenei, jo paskirtis – padėti laivams įplaukti į uostą – išliktų, nes tai svarbus navigacinis objektas jūrininkams. LTSA Jūrų departamento specialistai toliau rūpintųsi navigacine įranga.

„Praėjusių metų vasarą visuomenei duris atvėręs Nidos švyturys ant Urbo kalno labai greitai tapo vienu iš lankomiausių objektų pamaryje. Tai puikus pavyzdys, kuris įrodo, kad visuomenei įdomi šių objektų istorija, jie tampa traukos centrais, o svarbiausia – prieinama erdve edukacijai. Atvėrus Klaipėdos švyturį visuomenei jis galėtų būti dar vienas jūrinio miesto akcentas ir traukos vieta“, – sako susisiekimo ministro patarėjas Mindaugas Tarnauskas.

„Labai džiugina Susisiekimo ministerijos noras Klaipėdos švyturį perduoti uostamiesčio savivaldybės žinion. Susisiekimo ministerijos ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos geranoriškumo dėka  Klaipėdos švyturys būtų didelis traukos objektas ne tik klaipėdiečiams, bet ir visos Lietuvos ir užsienio turistams“, – sako Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

40 metrų aukščio švyturys, pasitinkantis į uostą įplaukiančius laivus, pastatytas ir įžiebtas 1796 m. Jis buvo vienas pirmųjų šiaurės rytų Baltijos jūros pakrantėje. Nuo pirmojo įžiebimo iki šių dienų švyturys buvo aukštinamas, įrengta daugiau atšvaitų, o per Antrąjį pasaulinį karą buvo visiškai sugriautas, tačiau 1945 m. atstatytas.