>

Skaitmeninių tachografų kortelė yra plastikinė 85,60 mm x 53,98 mm dydžio kortelė su mikroprocesoriumi. Skaitmeninių tachografų kortelės yra keturių tipų: vairuotojo, įmonės, dirbtuvės ir kontrolės. Jos pritaikytos pagal atliekamas funkcijas.

 

     Vairuotojo kortelė

Vairuotojai, vairuojantys transporto priemonę su įrengtu skaitmeniniu tachografu, privalo naudoti skaitmeninę vairuotojo tachografo kortelę. Šioje kortelėje saugomi vairuotojo duomenys, įskaitant ir vairavimo ir poilsio laikotarpį.

Vairuotojo kortelė – tachografo kortelė, kuri identifikuoja vairuotoją ir yra skirta duomenims apie tam tikrus vairuotojo darbo ir poilsio laikotarpius kaupti. Vairuotojo kortelės atmintyje saugomi 28 dienų duomenys. Vairuotojo kortelė išduodama 5 metams.  

 

Vairuotojo kortelės išdavimo, pakeitimo ir pratęsimo sąlygas rasite čia.  

     Įmonės kortelė

Jei esate transporto priemonių su įrengtais skaitmeniniais tachografais valdytojas ir naudojate šias transporto priemones, įmonės kortele galėsite perkelti duomenis iš skaitmeninio tachografo.

Įmonės kortelė – tachografo kortelė, kuri identifikuoja teisėtą transporto priemonės valdytoją, užrakina jo duomenis ir leidžia skaitmeniniame tachografe kaupiamus ir saugomus duomenis rodyti ekrane, juos perkelti į kitą skaitmeninę rinkmeną ir spausdinti. Įmonės kortelė išduodama 5 metams.

Įmonės kortelės išdavimo, pakeitimo ir pratęsimo sąlygas rasite čia.    

Dirbtuvės kortelė

Dirbtuvės kortelė išduodama tik tiems asmenims, kurie dirba patvirtintose dirbtuvėse (kurioms suteikta teisė atlikti tachografų techninę priežiūrą) ir turi reikiamą šios srities kompetenciją (kompetenciją patvirtinantį dokumentą, išduotą tachografo gamintojo ar jo įgaliotojo atstovo, ir metrologo tikrintojo arba tachografų tikrintojo pažymėjimą). Dirbtuvės kortelė leidžia kalibruoti skaitmeninį tachografą.

Dirbtuvės kortelė – tachografo kortelė, kuri identifikuoja patvirtintą dirbtuvę ir dirbtuvės kortelės turėtoją, leidžia kalibruoti skaitmeninį tachografą, tikrinti ir perkelti duomenis iš skaitmeninio tachografo į kitas skaitmenines rinkmenas. Dirbtuvės kortelė išduodama 1 metams. 

Dirbtuvės kortelės išdavimo, pakeitimo ir pratęsimo sąlygas rasite čia.    

Kontrolės kortelė

Kontrolės kortelė išduodama tik Lietuvos Respublikos kontroliuojančioms institucijoms, vykdančioms vairuotojų vairavimo ir poilsio laiko kontrolę keliuose. Tokia teisė suteikta Lietuvos transporto saugos administracijai, Lietuvos policijai ir Valstybinei mokesčių inspekcijai prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos. 

Kontrolės kortelė – tachografo kortelė, kuri identifikuoja kontrolės instituciją bei leidžia skaityti, spausdinti ir perkelti skaitmeninio tachografo arba vairuotojo kortelės atmintyje esančius duomenis. Kontrolės kortelė išduodama 5 metams. 

Kontrolės kortelės išdavimo, pakeitimo ir pratęsimo sąlygas rasite čia

Atnaujinimo data: 2024-04-05