Istorinės motorinės transporto priemonės

 

     Kas yra istorinė  motorinė transporto priemonė?

Istorinė motorinė transporto priemonė – prieš 30 metų ar anksčiau pagaminta transporto priemonė, kurios modelis nebegaminamas mažiausiai 15 metų ir kuri yra originali, tinkama eksploatuoti, bet nenaudojama kasdienėms reikmėms (Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 2 straipsnio 23 dalis).

 

     Kas atlieka istorinių motorinių transporto priemonių patvirtinimą?

Kaip transporto priemonei suteikiamas istorinės motorinės transporto priemonės statusas? Kad būtų įvertinta istorinės motorinės transporto priemonės techninė būklė ir atitiktis jai keliamiems reikalavimams, atliekama privalomoji transporto priemonių techninė apžiūra.  Atsižvelgiant į atliktos privalomosios techninės apžiūros rezultatus transporto priemonė įregistruojama valstybės įmonėje „Regitra“ ir jai išduodami istorinės transporto priemonės valstybinio registracijos numerio ženklai. 

 

     Kur galima rasti reikalavimus?

Istorinėms transporto priemonėms keliami reikalavimai numatyti Motorinės transporto priemonės pripažinimo istorine motorine transporto priemone tvarkos apraše.

Detalesnė informacija, susijusi su istorinių transporto priemonių registracija į apžiūrą bei privalomais pateikti dokumentais, yra pateikta Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacijos „Transeksta“ internetinėje svetainėje.

Atnaujinimo data: 2024-02-12