BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Būsimieji laivavedžiai į egzaminus registruosis ir internetu

Data

2021 12 02

Įvertinimas
0
Motorinis.jpg

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) informuoja, kad nuo šiandien būsimieji motorinių pramoginių laivų laivavedžiai ir vidaus vandenų transporto specialistai į egzaminus LTSA registruojasi ir internetu. Tai padaryti jie gali informacinėje sistemoje „Keltra“, jungdamiesi per elektroninius valdžios vartus, naudodamiesi elektronine bankininkyste ar mobiliuoju parašu.

„Iki šiol būsimieji laivavedžiai, baigę siekiamos kompetencijos mokymo kursus arba pageidaujantys laikyti egzaminą eksternu, norėdami užsiregistruoti į Motorinių pramoginių laivų laivavedžių kompetencijos ir vidaus vandenų transporto specialistų kvalifikacijos egzaminus, nešini dokumentais atvykdavo į LTSA biurus Klaipėdoje ir Kaune. Registravimas rankiniu būdu užtrunka, o norinčiųjų laikyti šį egzaminą skaičius yra išties nemažas. Per mėnesį tokių prašymų sulaukiame nuo 100 iki 200. Tad natūraliai jautėme poreikį optimizuoti procesus. Be to, LTSA tikslas – kuo daugiau paslaugų visose mūsų srityse skaitmenizuoti“, – sako LTSA Laivybos paslaugų skyriaus vedėja Raminta Šajaukienė.

Jos teigimu, į egzaminus internetu jau nuo 2019 m. gruodžio mėnesio registruojasi jūrininkai, todėl, adaptavus sistemą, ji buvo pritaikyta ir būsimiesiems laivavedžiams. Sistemos privalumas – laiko taupymas, taip pat patogumas, nes žmogus neišeidamas iš namų gali susiplanuoti būsimus egzaminus.

Prisijungęs prie informacinės sistemos „Keltra“, būsimasis laivavedys pats pasirenka egzamino datą, vietą, kurioje bus laikomas egzaminas, iškart susimoka valstybės rinkliavą (egzamino laikymas kainuoja 8 eurus, perlaikymas – 6 eurus), o reikiamus dokumentus specialistams nusiunčia elektroniniu paštu [email protected]. Sulaukus prašymo patvirtinimo elektroniniu paštu, telieka sutartu laiku atvykti į egzaminų klasę Klaipėdoje arba Kaune.

Galimybė užsiregistruoti į Motorinių pramoginių laivų laivavedžių kompetencijos ir vidaus vandenų transporto specialistų kvalifikacijos egzaminus atvykus į LTSA biurus Klaipėdoje ir Kaune arba elektroniniu paštu išlieka. Tačiau tikimasi, jog naujasis būdas laivavedžiams bus priimtinesnis. Į šiandien vykstantį egzaminą Klaipėdoje juo užsiregistravo 8 asmenys. Kitas egzaminas vyks gruodžio 6 d. Kaune.