BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Informacija apie pramoginių ir asmeninių laivų techninės apžiūros atlikimą BIRŽELIO mėnesį (papildyta 2021-06-08)

Data

2021 06 08

Įvertinimas
60
pexels-pixabay-275637.jpg

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) sudarė 2021 metų birželio mėn. pramoginių ir asmeninių laivų techninės apžiūros grafiką (grafikas papildytas birželio 8 d.).

Į techninės apžiūros atlikimo grafike nurodytas vietas numatytu laiku bus vykstama tik tuo atveju, jei bus pageidaujančiųjų atlikti techninę apžiūrą. Pageidavimą dėl techninės apžiūros atlikimo galima pareikšti internetu, pateikus nustatytos formos prašymą.

Laivo techninės apžiūros laiko rezervacija baigiama likus 2 (dviem) darbo dienoms iki grafike nurodytos datos arba jeigu viršijamas maksimalus galimas atlikti techninių apžiūrų skaičius.

Informuojame, kad Klaipėdos regione:

  • Smeltalės upelyje (Senosios Smiltelės g. 2) ir Kuršių mariose (Žvejų g. 24) pramoginių ir asmeninių laivų techninė apžiūra bus atliekama tik ant vandens;
  • LTSA stacionariajame transporto priemonių kontrolės poste Dirvupių kaime, Klaipėdos rajone (prie kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda (302 km), bus atliekama atvežtų laivų techninė apžiūra.

Dėl COVID-19 pandemijos atvykstantiems į techninę apžiūrą rekomenduojama laikytis bendrųjų saugumo reikalavimų:

  • dėvėti apsaugines priemones (respiratorius / veido kaukė, vienkartinės pirštinės);
  • nesiburti didesnėmis nei 5 žmonių grupėmis;
  • išlaikyti saugų (iki 2 metrų) atstumą.

Asmenų, kurie privalo būti saviizoliacijoje ar jaučia į peršalimą panašius simptomus, prašome į techninę apžiūrą nevykti.

Pramoginių ir asmeninių laivų įrengimo ir techninių reikalavimų lentelę galima rasti čia. Pramoginių ir asmeninių laivų įrengimo ir techninių trūkumų, dėl kurių laivas laikomas neatitinkančiu reikalavimų, sąrašą galima rasti čia, o informaciją apie valstybės rinkliavos sumokėjimą – čia.

Papildomai informuojame, kad:

  1. Netekus nuosavybės teisės (pardavus, padovanojus ar kt.) į Lietuvos Respublikoje įregistruotą pramoginį ar asmeninį laivą arba pakabinamąjį variklį būtina per 10 kalendorinių dienų nuo šios teisės netekimo dienos raštu informuoti Lietuvos transporto saugos administraciją apie duomenų pasikeitimą bei pateikti dokumentų, kuriais patvirtinama, kad duomenys pasikeitė, kopijas.
  2. Įgijus nuosavybės teisę į pramoginį ar asmeninį laivą, kuris registruotas Lietuvos Respublikoje, būtina ne vėliau kaip per 10 kalendorinių dienų nuo nuosavybės teisės įgijimo dienos Lietuvos transporto saugos administracijai asmeniškai, elektroniniu būdu ar registruotu laišku pateikti prašymą perregistruoti pramoginį ar asmeninį laivą ir reikalingus dokumentus.
  3. Įsigyjant Lietuvos Respublikoje neregistruotą (ar išregistruotą) pramoginį ar asmeninį laivą arba pakabinamąjį variklį būtina įsitikinti, ar laivas turi korpuso numerį, o variklis – variklio numerį, gamintojo lentelę, CE ženklinimą ir atitikties deklaraciją (kai taikoma) ir dokumentus, kuriuose yra pramoginio ar asmeninio laivo įregistravimui reikalingi duomenys ir kuriuos išdavė valstybės kompetentinga institucija, gamintojas ar gamintojo atstovas.