BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Informacija apie pramoginių ir asmeninių laivų techninės apžiūros atlikimą RUGPJŪČIO mėnesį

Data

2022 07 20

Įvertinimas
0
virvelė.jpg

Dėmesio! Techninė apžiūra neatliekama pramoginiams ir asmeniniams laivams, eksploatuojamiems tik vidaus vandenų plaukiojimo rajone nevykdant komercinės veiklos.    

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) sudarė rugpjūčio  mėnesio techninės apžiūros pramoginiams ir asmeniniams laivams grafiką.   

Į techninės apžiūros atlikimo grafike nurodytas vietas numatytu laiku bus vykstama tik tuo atveju, jei bus pageidaujančiųjų atlikti techninę apžiūrą. Pageidavimą dėl techninės apžiūros atlikimo galima pareikšti internetu, pateikus nustatytos formos prašymą.   

Laivo techninės apžiūros laiko rezervacija baigiama likus 2 (dviem) darbo dienoms iki grafike nurodytos datos arba viršijus maksimalų galimų atlikti techninių apžiūrų skaičių.   

Pramoginių ir asmeninių laivų įrengimo ir techninių reikalavimų lentelę galima rasti čia. Pramoginių ir asmeninių laivų įrengimo ir techninių trūkumų sąrašą, dėl kurių laivas laikomas neatitinkančiu reikalavimų, galima rasti čia.  

Valstybės rinkliavos dydžiai už pramoginių ir asmeninių savaeigių laivų techninę apžiūrą ir akto surašymą  

Variklio galingumas  

Valstybės rinkliava, Eur  

Iki 22 kW (30 AG)  

18  

Nuo 23 iki 74 kW (31 iki 100 AG)  

27  

Nuo 75 iki 110 kW (100 AG iki150 AG)  

36  

Daugiau kaip 110 kW (daugiau kaip 150 AG)  

47  


Informaciją apie valstybės rinkliavos sumokėjimą galima rasti čia.  

Eksploatuojamų valstybinės reikšmės vidaus vandenų kelių sąrašą galima rasti čia.   

Papildomai informuojame, kad:   

1. Nuo 2022 m. gegužės 1 d. nebereikės registruoti pramoginių laivų, varomų pakabinamaisiais varikliais, kurių galia neviršija 19 kW (25 AG). Ši nuostata netaikoma, jei laivas eksploatuojama komercinei veiklai. Tokius ir toliau būtina registruoti.  
Išsamiau apie Lietuvos Respublikos vidaus vandenų transporto kodekso pakeitimus, kurie įsigalios nuo 2022 m. gegužės 1 d. (Įstatymo 8 ir 10 straipsniai bei 24 straipsnio 2–8 dalys įsigaliojo 2022 m. sausio 29 d.; Įstatymo 6 straipsnio 1 ir 3 dalys bei 7 straipsnis įsigalios 2022 m. lapkričio 1 d.).   

2. Netekus nuosavybės teisės (pardavus, padovanojus ar kt.) į Lietuvos Respublikoje įregistruotą pramoginį ar asmeninį laivą arba pakabinamąjį variklį būtina per 15 darbo dienų nuo šios teisės netekimo dienos raštu informuoti Lietuvos transporto saugos administraciją apie duomenų pasikeitimą bei pateikti dokumentų, kuriais patvirtinama, kad duomenys pasikeitė, kopijas.   

3. Įgijus nuosavybės teisę į pramoginį ar asmeninį laivą, kuris registruotas Lietuvos Respublikoje, būtina ne vėliau kaip per 15 darbo dienų nuo nuosavybės teisės įgijimo dienos Lietuvos transporto saugos administracijai asmeniškai, elektroniniu būdu ar registruotu laišku pateikti prašymą perregistruoti pramoginį ar asmeninį laivą ir reikalingus dokumentus.   

4. Įsigyjant Lietuvos Respublikoje neregistruotą (ar išregistruotą) pramoginį ar asmeninį laivą arba pakabinamąjį variklį būtina įsitikinti, ar laivas turi korpuso numerį, o variklis – variklio numerį, gamintojo lentelę, CE ženklinimą ir atitikties deklaraciją (kai taikoma) ir dokumentus, kuriuose yra pramoginiam ar asmeniniam laivui įregistruoti reikalingi duomenys ir kuriuos išdavė valstybės kompetentinga institucija, gamintojas ar gamintojo atstovas.