BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Informacija apie pramoginių ir asmeninių laivų techninės apžiūros atlikimą VASARIO mėnesį

Data

2022 01 25

Įvertinimas
2
pexels-tatiana-238367.jpg

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) sudarė vasario mėnesio techninių apžiūrų pramoginiams ir asmeniniams laivams grafiką.

Į techninės apžiūros atlikimo grafike nurodytas vietas numatytu laiku bus vykstama tik tuo atveju, jei bus pageidaujančiųjų atlikti techninę apžiūrą. Pageidavimą dėl techninės apžiūros atlikimo galima pareikšti internetu, pateikus nustatytos formos prašymą.

Laivo techninės apžiūros laiko rezervacija baigiama likus 2 (dviem) darbo dienoms iki grafike nurodytos datos arba viršijus maksimalų galimų atlikti techninių apžiūrų skaičių.

Pramoginių ir asmeninių laivų įrengimo ir techninių reikalavimų lentelę galima rasti čia. Pramoginių ir asmeninių laivų įrengimo ir techninių trūkumų sąrašą, dėl kurių laivas laikomas neatitinkančiu reikalavimų, galima rasti čia, o informaciją apie valstybės rinkliavos sumokėjimą – čia.

Atkreipiame dėmesį, kad pramoginiams ir asmeniniams laivams, eksploatuojamiems vidaus vandenyse ir Kuršių mariose iki Klaipėdos valstybinio jūrų uosto vartų, neišplaukiantiems į vidaus vandenų kelią ir (arba) nekertantiems jo farvaterio ir naudojamiems nekomerciniais tikslais, techninė apžiūra nereikalinga.

Eksploatuojamų valstybinės reikšmės vidaus vandenų kelių sąrašą galima rasti čia.

Dėl COVID-19 pandemijos atvykstantiems į technines apžiūras rekomenduojama laikytis bendrųjų saugumo reikalavimų išlaikant saugų iki 2 metrų atstumą.

Asmenų, kurie privalo būti saviizoliacijoje ar jaučia į peršalimą panašius simptomus, prašome į technines apžiūras nevykti.

Papildomai informuojame, kad:

  1. Netekus nuosavybės teisės (pardavus, padovanojus ar kt.) į Lietuvos Respublikoje įregistruotą pramoginį ar asmeninį laivą arba pakabinamąjį variklį būtina per 15 darbo dienų nuo šios teisės netekimo dienos raštu informuoti Lietuvos transporto saugos administraciją apie duomenų pasikeitimą bei pateikti dokumentų, kuriais patvirtinama, kad duomenys pasikeitė, kopijas.
  2. Įgijus nuosavybės teisę į pramoginį ar asmeninį laivą, kuris registruotas Lietuvos Respublikoje, būtina ne vėliau kaip per 15 darbo dienų nuo nuosavybės teisės įgijimo dienos Lietuvos transporto saugos administracijai asmeniškai, elektroniniu būdu ar registruotu laišku pateikti prašymą perregistruoti pramoginį ar asmeninį laivą ir reikalingus dokumentus.
  3. Įsigyjant Lietuvos Respublikoje neregistruotą (ar išregistruotą) pramoginį ar asmeninį laivą arba pakabinamąjį variklį būtina įsitikinti, ar laivas turi korpuso numerį, o variklis – variklio numerį, gamintojo lentelę, CE ženklinimą ir atitikties deklaraciją (kai taikoma) ir dokumentus, kuriuose yra pramoginiam ar asmeniniam laivui įregistruoti reikalingi duomenys ir kuriuos išdavė valstybės kompetentinga institucija, gamintojas ar gamintojo atstovas.