BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Informacinės sistemos sukūrimas – kokybinis šuolis teikiant administracines paslaugas

Data

2021 03 02

Įvertinimas
1
pexels-lukas-574073.jpg

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) vykdo projektą „Kelių transporto veiklos elektroninių paslaugų teikimo, konsultavimo ir informavimo sistemos sukūrimas“, kurį įgyvendinus bus sukurta viena kelių ir geležinkelių transporto informacinė sistema (IS) „eLTSA“ vietoj šiuo metu naudojamų aštuonių. 

Pagrindinis eLTSA tikslas sukurti tokias funkcines galimybes, kad kuo daugiau LTSA administracinių paslaugų būtų suteikiama elektroniniu būdu ir taip būtų taupomos administracinių paslaugų gavėjų išlaidos ir laikas.

Administracinės paslaugos gavėjui reikės tik pateikti paraišką  ir nurodyti minimalius reikalingus duomenis, o visą kitą informaciją (pvz., asmens veido atvaizdas, įvairios pažymos, adresai ir pan.) IS pati surinks iš kitų registrų ir informacinių sistemų.

Paslaugos gavėjas elektroninėmis priemonėmis bus proaktyviai informuojamas apie paslaugos teikimą. Baigiantis išduoto dokumento galiojimui  IS automatiškai išsiųs priminimą pratęsti dokumento galiojimą arba užsisakyti naują. Paslaugos gavėjas nuotoliniu būdu pats galės informuoti LTSA apie neveikiantį, prarastą ar jau nebereikalingą jam anksčiau išduotą dokumentą.

Patogu tai, kad administracines paslaugas bus galima užsisakyti naudojant mobiliuosius įrenginius.

„LTSA teikiamų elektroninių paslaugų perkėlimas į vieną sistemą ir modernizavimas ne tik taupys mūsų administracinių paslaugų gavėjų laiką bei išlaidas, bet ir leis užtikrinti geresnę paslaugų suteikimo procesų kontrolę, sumažinti duomenų klastojimo riziką, užtikrinti ūkinės veiklos skaidrumą, geriau apsaugoti asmens duomenis, užkirsti kelią nesąžiningam darbui“, – teigia LTSA direktorius Genius Lukošius.

Įgyvendinus projektą bus galima efektyviau kurti, konfigūruoti, publikuoti ir teikti su kelių ir geležinkelių transporto sektorių veikla susijusias elektronines administracines paslaugas, konsultuoti ir informuoti paslaugų gavėjus, gauti, saugoti, analizuoti ir perduoti kelių ir geležinkelių transporto priemonių techninius duomenis,  kurie reikalingi patvirtinti transporto priemonės tipą, teikti techninės priežiūros paslaugas, kontroliuoti transporto priemonių remonto įmonių veiklą.

eLTSA sistemoje bus galima užsisakyti naujas ir modernizuotas esamas elektronines administracines paslaugas, tokias kaip įvairių licencijų, sertifikatų, liudijimų bei kitų dokumentų išdavimas, geležinkelių riedmenų, infrastruktūros registravimas, teisių suteikimas dirbti vairuotoju ir daugybė kitų paslaugų.

Norintys Lietuvoje pradėti arba jau vykdantys su kelių transportu susijusią veiklą internetu naujoje sistemoje galės gauti reikiamą informaciją apie teikiamas paslaugas ir anglų kalba.

Kelių transporto ir geležinkelių transporto IS „eLTSA“ sukūrimas – geroji naujiena ir administracinių paslaugų teikėjams, ir gavėjams. Ji atvers galimybes teikti ir gauti geresnės kokybės administracines paslaugas.

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis ir planuojamas užbaigti 2022 m. III arba IV ketvirtį.

Projektui skirtas finansavimas –  daugiau nei 4,1 mln. eurų, iš kurių ES struktūrinių fondų lėšos –  daugiau kaip 3,5 mln. eurų, o Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos – beveik 630 tūkst. eurų.


Projektas vykdomas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 2 prioriteto „Informacinės visuomenės skatinimas“ 02.3.1-CPVA-V-528 priemonę „Intelektinės transporto paslaugos ir taikomieji sprendimai“.