BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Keičiasi vairuotojo skaitmeninio tachografo kortelės išdavimo sąlygos

Data

2022 09 16

Įvertinimas
2
fonine.jpg

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) informuoja, kad keičiasi vairuotojo skaitmeninio tachografo kortelės išdavimo sąlygos. Nuo šiol vairuotojams trečiųjų šalių piliečiams, kuriuos įdarbino Lietuvos vežėjai, bus neprivaloma pateikti pažymos apie deklaruotą gyvenamąją vietą ir Lietuvos Respublikoje išduotą vairuotojo pažymėjimą. Faktą, kad vairuotojo trečiųjų šalių piliečio nuolatinė gyvenamoji vieta dėl darbo santykių yra Lietuvos Respublikoje, patvirtins turimas leidimas gyventi Lietuvos Respublikoje (laikinai arba nuolat).

Prašymai išduoti vairuotojo skaitmeninio tachografo kortelę pagal pasikeitusias išdavimo sąlygas bus priimami nuo 2022 m. rugsėjo 19 d.

Kadangi trečiųjų šalių piliečių duomenų apie jiems išduotus tapatybės dokumentus ir vairuotojo pažymėjimus LTSA negali gauti iš registrų, šiuos dokumentus ir jų kopijas vairuotojas privalo pateikti teikdamas prašymą išduoti vairuotojo skaitmeninio tachografo kortelę.

Jei vairuotojas įgalioja vežėją pateikti prašymą išduoti vairuotojo skaitmeninio tachografo kortelę, prašyme turi nurodyti vežėjo pavadinimą ir pasirašyti. Kartu su prašymu turi būti pateiktos asmens tapatybę patvirtinančio dokumento ir vairuotojo pažymėjimo kopijos, patvirtintos vežėjo.

Be to, LTSA prašymą teikiantis įgalioto juridinio asmens darbuotojas (jei jis nėra šio juridinio asmens vadovas) turi pateikti juridinio asmens vadovo įgaliojimą, patvirtintą juridinio asmens antspaudu (kai pareiga turėti antspaudą nustatyta juridinio asmens steigimo dokumentuose arba įstatymuose) ir juridinio asmens vadovo parašu.