BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kvietimas Europos Komisijos viešosiose konsultacijose dalytis patirtimi apie komercinių transporto priemonių masę ir matmenis

Data

2022 05 11

Įvertinimas
0
keliaiauton.jpg

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) suinteresuotas grupes patirtimi apie komercinių transporto priemonių masę ir matmenis kviečia dalytis Europos Komisijos (EK) viešosiose konsultacijose. Iki liepos 19 d. užpildydami klausimyną internete pasisakyti gali sunkiųjų transporto priemonių gamintojai, technologijų kūrėjai, transporto operatoriai, valdytojai, siuntėjai, tiekėjai ir saugumo ar naudotojų asociacijos.

Transportas yra viena pagrindinių bendrosios rinkos dalių, kuri užtikrina laisvą prekių ir keleivių judėjimą. Siekiant išnaudoti visą bendrosios rinkos potencialą ir sumažinti šiame sektoriuje išmetamą šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį, yra peržiūrima Masės ir matmenų direktyva, vertinama, ar dabartinės sunkiųjų transporto priemonių masės ir matmenų taisyklės tinkamai ir veiksmingai:

- užtikrina sklandų vidaus rinkos veikimą;

- didina transporto operacijų aplinkosaugos veiksmingumą;

- užtikrina visų eismo dalyvių kelių eismo saugumą.

Peržiūrint dabartines taisykles siekiama:

1. žalinti kelių transportą skatinant netaršių sunkiųjų transporto priemonių naudojimą ir taikant novatoriškas sistemas ir technologijas, kuriomis didinamas energijos vartojimo efektyvumas;

2. užtikrinti laisvą prekių judėjimą ir sąžiningas konkurencijos sąlygas kelių transporto vidaus rinkoje, pašalinant reguliavimo ir rinkos kliūtis, kurios šiuo metu gali mažinti efektyvumą, iškraipyti konkurenciją ir kelti pavojų dėl diskriminacinių vykdymo užtikrinimo praktikų;

3. gerinti tarpvalstybinio eismo taisyklių laikymąsi, paaiškinant ir supaprastinant taisykles, taip pat naudojant skaitmenizacijos ir ryšių technologijas;

4. užtikrinti ir, kai įmanoma, padidinti kelių eismo saugumą naudojant sunkiąsias transporto priemones kelių transporto reikmėms. Priemonės, kuriomis siekiama padidinti sunkiųjų transporto priemonių ekonominį efektyvumą ir aplinkosaugos veiksmingumą, turėtų visapusiškai atspindėti ES transporto politikos kelių eismo saugumo tikslus. 

Viešosios konsultacijos inicijuojamos norint surinkti nuomones ir duomenis apie problemas ir galimybes jas įvertinti ir įgyvendinti. Atsakymus pateikti galima bet kuria iš 24 oficialių kalbų.

Su pradiniais pateiktais komentarais apie galiojančios Direktyvos dėl sunkiųjų transporto priemonių didžiausios masės ir matmenų (Direktyva) poveikį, pateiktais iki 2022 m. vasario 18 d., galima susipažinti čia.

Viešosios konsultacijos taisyklės pateikiamos čia.