BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kvietimas į viešą konsultaciją dėl Traukinių mašinistų direktyvos (2007/59/EB) peržiūros

Data

2022 07 04

Įvertinimas
0
Traukinys04.jpg

Lietuvos transporto saugos administracija informuoja, kad iki 2022 m. rugpjūčio 24 d. geležinkelio įmonės, infrastruktūros valdytojai, traukinių mašinistų atstovai, sertifikavimo ir mokymo įstaigos bei nacionalinės saugos institucijos yra kviečiami užpildyti klausimyną dėl Traukinių mašinistų direktyvos (2007/59/EB) peržiūros. Kvietimą su nuoroda į klausimyną (klausimynas pateikiamas visomis ES valstybių narių kalbomis) rasite čia.

Anksčiau vienoje valstybėje narėje gauti traukinių mašinistų pažymėjimai ir sertifikatai nebuvo pripažįstami kitoje valstybėje narėje. Todėl traukinių mašinistai turėjo būti mokomi ir jiems buvo išduodami sertifikatai kiekvienoje valstybėje narėje, kurioje dirba. Dėl šios priežasties dubliavosi ir sąnaudos, ir laikas.

Direktyva 2007/59/EB dėl traukinių mašinistų sertifikavimo buvo siekiama pagerinti ir palengvinti traukinių mašinistų judumą ES geležinkelių tinkle, taip pat užtikrinti, kad darbdaviams būtų lengviau paskirti traukinių mašinistus dirbti įvairiose valstybėse narėse, išlaikant dabartinį saugumo lygį.

Įvertinus direktyvą, išryškėjo keli ES masto sertifikavimo sistemos trūkumai, todėl nuspręsta, kad traukinių mašinistų judumui tarp valstybių narių ir darbdavių trukdo nepakankamas sertifikavimo reikalavimų suderinimas. Be to, daugiau nei 14 metų galiojanti direktyva tiek teisiniu, tiek technologiniu atžvilgiu negali atspindėti visų naujovių, kurios buvo įdiegtos po jos įsigaliojimo ir kurių artimiausiu metu bus ir daugiau.

Iniciatyva siekiama šiuos trūkumus pašalinti ir užtikrinti, kad Europos geležinkelių sektoriui visapusiškos naudos galėtų suteikti naujos kartos – judūs, išmanantys skaitmenines technologijas ir gebantys sklandžiai tarpvalstybiniu mastu vykdyti veiklą – traukinių mašinistai. Peržiūra įtraukta į Darnaus ir išmanaus judumo strategijos veiksmų planą (67 veiksmas) ir numatyta 2022 m. 4 ketvirčio Komisijos darbo programoje.