BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kvietimas teikti pasiūlymus tobulinti geležinkelių techninio sąveikumo specifikacijas

Data

2022 04 01

Įvertinimas
0
Bėgiai.jpeg

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) informuoja, kad Europos Sąjungos geležinkelių agentūra, vadovaudamasi Reglamento (ES) 2016/796 6 ir 7 straipsniais, kviečia konsultacijai socialinius partnerius dėl geležinkelių techninio sąveikumo specifikacijose įtvirtinto teisinio reguliavimo. Visos suinteresuotos šalys pasiūlymus gali teikti iki šių metų birželio 17 d.

Šiuo metu ES geležinkelių agentūra atlieka visų geležinkelių techninio sąveikumo specifikacijų peržiūrą ir jau yra paskelbusi pirminius pasiūlymus keisti Kontrolės valdymo ir signalizavimo TSS (CCS TSI), Energijos TSS (ENE TSI), Infrastruktūros TSS (INF TSI), Lokomotyvų ir keleivinių riedmenų TSS (LOC&PAS TSI), Triukšmo TSS (NOI TSI), Eismo organizavimo ir valdymo TSS (OPE TSI), Prekinių vagonų TSS (WAG TSI), Žmonių su judėjimo negalia TSS (PRM TSI), sprendimą dėl Europos patvirtintų geležinkelio transporto priemonių tipų registro bei reglamentą dėl geležinkelio infrastruktūros registro bendrųjų specifikacijų.

Visos techninio sąveikumo specifikacijos lietuvių kalba skelbiamos LTSA interneto svetainėje
(https://ltsa.lrv.lt/lt/teisine-informacija/techninio-saveikumo-specifikacijos).

Pirminiai siūlymai keisti teisės aktus yra skelbiami svetainėje adresu:
https://www.era.europa.eu/library/consultations_en.

Savo pastabas ir pasiūlymus ES geležinkelių agentūrai teiks ir Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija. Primename, jog pastabos ir pasiūlymai dėl techninio sąveikumo specifikacijų įtvirtinto teisinio reguliavimo teikiami elektroniniu paštu tiesiogiai ES geležinkelių agentūrai arba raštu Susisiekimo ministerijai.

Tiesiogiai ES geležinkelių agentūrai skirtas pastabas prašome surašyti į tinklalapyje esantį šabloną ir siųsti el. paštu į funkcinę pašto dėžutę [email protected].

Pastabas dėl Kontrolės valdymo ir signalizavimo techninio sąveikumo specifikacijų prašome surašyti į tinklalapyje esantį šabloną ir siųsti el. pašto adresu: [email protected].

Teikiant pasiūlymus ministerijai, prašome suformuluoti konkrečias siūlomas teisės akto nuostatas, nurodyti pasiūlymo pagrindimą ir užpildyti tinklalapyje pateiktą šablono formą.