BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuva kartu su Lenkija laimėjo Dvynių projektą kelių transporto saugos srityje Azerbaidžane

Data

2022 07 05

Įvertinimas
2
Untitled.jpg

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) drauge su kitomis Lietuvos transporto sauga besirūpinančiomis institucijomis (kaip jaunesnieji partneriai) bei Lenkija (vyresnysis partneris) laimėjo Europos Sąjungos Dvynių projektą „Kelių transporto saugos stiprinimas Azerbaidžane“. Šią žinią liepos 4 d. pranešė Europos Sąjungos (ES) delegacija Baku, Azerbaidžane. Šio projekto tikslas – pasidalyti savo turima patirtimi su Azerbaidžano giminingomis institucijomis teisėkūros, kelių saugos valdymo sistemos kūrimo bei švietimo srityse.

„Galimybė vykdyti Dvynių programą laimėjusiai šaliai reiškia pripažinimą, kad ji yra pajėgi dalytis gerąja praktika, rekomendacijomis su valstybe partnere ir gali jai teikti teorinę bei praktinę pagalbą stiprinant jos kompetencijas. LTSA jau yra įgyvendinusi 5 Dvynių projektus Serbijoje, Turkijoje bei Ukrainoje, tad nekantraujame pasidalyti patirtimi ir su Azerbaidžano kelių transporto specialistais“, – sako jaunesnysis projekto lyderis, LTSA direktoriaus pavaduotojas Justas Rašomavičius.

Teisinę Azerbaidžano keleivių ir krovinių vežimo, tipo patvirtinimo, automobilių servisų reglamentavimo bei elektromobilių, autonominių automobilių sistemą pastiprinti LTSA padės kolegos iš Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos ir Transporto kompetencijų agentūros.

Transporto kompetencijų agentūros bei policijos ekspertai padės Azerbaidžanui sukurti efektyvią kelių saugos valdymo sistemą.

Saugaus eismo švietimo ir komunikacijos klausimais Azerbaidžanui talkins LTSA ir policijos atstovai.

Europos Komisijos finansuojamo projekto trukmė – 24 mėn.