BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


LTSA darbuotojai: dirbti skaidriai ir sąžiningai – kasdienybė

Data

2021 12 09

Įvertinimas
0
Prezidentūroje.jpg

96,6 procento Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) darbuotojų netoleruoja korupcijos, o pastebėję korupcijos atvejį darbe iškart apie tai informuotų už prevenciją atsakingą asmenį. Tai parodė rugsėjo mėnesį atlikta darbuotojų tolerancijos korupcijai apklausa, kurią inicijuoja Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija. Joje dalyvavo 146 LTSA darbuotojai.

Didžiausią riziką būti paveikti turi kontrolę keliuose vykdantys ir paslaugas teikiantys LTSA darbuotojai. Šiemet užfiksuoti 42 bandymai tartis su LTSA darbuotojais, 39 iš jų – su keliuose dirbančiais pareigūnais, 3 – su paslaugas teikiančiais LTSA specialistais.

Nuo 2019 m., kai LTSA buvo sukurta galimybė informacinėje sistemoje „Vektra“ pažymėti korupcines apraiškas, LTSA pareigūnai sukūrė kyšį kelyje siūlančio žmogaus portretą. Dažniausiai tai yra maždaug 60 metų lietuvis vyras. Ir maždaug 34 metų vyras, jei tai vairuotojas iš užsienio šalių, ypač Rusijos, Baltarusijos, kur korupcija  toleruojama ir dažnai taikoma versle.

Matuoti, kiek LTSA darbuotojai toleruoja korupciją įstaigoje, pradėta 2017 metais. Tuo metu net 53 proc. apklausoje dalyvavusių įstaigos darbuotojų toleravo korupciją ar jos apraiškas. Kryptinga, tikslinga, tvirta vadovų pozicija, aiški, skaidri, optimizuota veikla bei vertybių laikymasis sukūrė pagrindą susiformuoti nulinei tolerancijos korupcijai politikai. Kurti antikorupcinę aplinką padėjo kiekvienais metais didėjantis darbuotojų įsitraukimas į šį procesą ir, matyt, supratimas, kad dirbti skaidrioje bei sąžiningoje aplinkoje yra kur kas patraukliau.

„Gruodžio 9 dieną yra minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Ją pasitinkame išdidžiai, nes LTSA siekis būti skaidria ir sąžininga institucija kasmet vis labiau stiprėja, o tikslas – sukurti aplinką, kurioje šimtu procentų pasitikima darbuotojais, jau pasiektas. Pagrindiniai rodikliai – situacijų, kai bandoma už paslaugas atsidėkoti ar kitaip paveikti mūsų darbuotojus, mažėjimas ir darbuotojų, įsitraukiančių į antikorupcinės programos įgyvendinimą, daugėjimas“, – sako LTSA direktorius Genius Lukošius.

Taip pat galime pasidžiaugti, kad trys LTSA darbuotojai yra Lietuvos Respublikos Prezidento ir STT inicijuotos „Skaidrumo akademijos“ mentoriai. Jie jau metus dalijasi savo žiniomis, patirtimi bei taikoma metodika korupcijos prevencijos srityje su kitomis valstybinėmis įstaigomis, institucijomis.

Šiandien „Skaidrumo akademijoje“ vykusiuose apdovanojimuose buvo pagerbti mentoriai. Lietuvos transporto saugos administracija apdovanota nominacijose „Už didžiausią indėlį pokyčiams“ bei „Už didžiausias ambicijas tobulėti“.

2022 m. sausio 1 d. įsigalios naujas Korupcijos prevencijos įstatymas. Daugeliui valstybės institucijų jis bus atspirtis kurti antikorupcinę aplinką. LTSA įstatyme numatytas gaires įgyvendino ir taiko jau nuo 2017 m.