BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


LTSA jungiasi prie tarptautinės iniciatyvos

Data

2022 02 07

Įvertinimas
0
Vilkikai kelyje.jpg

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) pirmą kartą dalyvaus tarptautinėje Europos kelių policijos tinklo (RoadPol) ir Europos darbo institucijos (ELA) organizuojamoje akcijoje. Jos metu, vasario 7–11 dienomis, Vokietijoje, Kroatijoje, Belgijoje, Nyderlanduose, Portugalijoje, Ispanijoje, Italijoje, Maltoje, Slovakijoje, Kipre, Graikijoje ir Lietuvoje bus atliekami krovinius ir keleivius tarptautiniais maršrutais vežančių transporto priemonių bei jų vairuotojų patikrinimai. Ši iniciatyva yra pirmoji iš keturių šiemet suplanuotų tarptautinių saugumo akcijų Europos keliuose.

„Bendradarbiavimo pradžia su tarptautinėmis institucijomis – svarbus žingsnis LTSA istorijoje. Džiugu, kad atsiveria naujos galimybės tobulėti, mokytis, stebėti kolegas ir jų darbą kitose šalyse bei semtis jų patirties. Taip pat ne mažiau malonu, kad ir mes patys jau galime dalytis patirtimi bei žiniomis ir esame įdomūs kolegoms už Lietuvos ribų“, – sako LTSA vyresnysis patarėjas Remigijus Valatkevičius.

Iniciatyvos metu skirtingose šalyse kelių policijos, muitinės pareigūnai ir darbo inspektoriai tikrins keleivines ir krovinines transporto priemones ir jų vairuotojus. Daugiausia dėmesio bus skirta vairavimo ir poilsio režimui, su muitine susijusiems dokumentams bei vairuotojų komandiravimo deklaracijoms. Pareigūnų darbą stebės kolegos, atvykę iš kitų akcijoje dalyvaujančių šalių.

Lietuvoje ši akcija numatoma vasario 7 d. Tądien 3 LTSA pareigūnų ekipažai skirtingose magistralinių kelių vietose (kelias A5, 66 km; kelias A1, ties Kryžkalniu; kelias A11, ties Aleksandravu) vykdys keleivinių ir krovininių transporto priemonių bei jas vairuojančių vairuotojų kontrolę, atkreipdami ypatingą dėmesį į darbo ir poilsio režimo laikymąsi. Kelyje A5, 66 km, LTSA talkins Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai.

1 Lietuvos, 3 Slovakijos ir 2 Maltos priežiūros ir darbo institucijų pareigūnai yra pakviesti į Vidurio Vokietijoje vykdomą jungtinį patikrinimą. Čia darbuosis 22 kelių policininkų, 3 darbo inspektorių ir 8 muitinės darbuotojų grupė. Kartu su RoadPol organizuojamame patikrinime daugiausia dėmesio bus skiriama sunkiasvorių transporto priemonių kontrolei, ar laikomasi darbo ir poilsio režimo taisyklių, tachografų taisyklių ir komandiravimo taisyklių.

Visų ELA ir RoadPol akcijoje dalyvavusių šalių duomenys bus sumuojami ir analizuojami, o gauti rezultatai inspiruos temas kitoms saugumo iniciatyvoms.