BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


LTSA kviečia „IKI Velomaratono“ dalyvius ir svečius tapti saugaus važiavimo dviračiais ambasadoriais

Data

2021 08 19

Įvertinimas
0
Saugaus važiavimo dviračiu taisyklės.png

Tradiciškai priešpaskutinį rugpjūčio savaitgalį Vilniaus miesto gatves užplūsta dviratininkų minia. Tūkstančiai gerai nusiteikusių žmonių mėgaujasi važiavimu skirtingų lygių, ilgių ir sunkumo trasose aplinkai draugiška, netaršia, sveikatą gerinančia ir patogiausia norimą tašką pasiekti transporto priemone ir dėvi šalmus. Tokia „IKI Velomaratono“ taisyklė.

Tačiau ar šventei pasibaigus dviračiu važiuojame taip pat?

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, 2019 m. buvo užfiksuoti 322 eismo įvykiai, kuriuose buvo sužeisti ar žuvo dviratininkai. 2020 metais šis skaičius išaugo iki 400. Didžioji šių eismo įvykių dalis įvyko dėl neatsakingo ir nesaugaus pačių dviratininkų elgesio.

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) primena, jog dviratį vairuoti atsakingai nėra sudėtinga:

  • Dėvėkite šalmą. Kelių eismo taisyklės šalmą dėvėti įpareigoja dviračiu važiuojančius nepilnamečius. Vyresniems ši taisyklė yra rekomendacinio pobūdžio. Tačiau būtent šalmas apsaugo dviratininką nuo sunkių ar mirtinų galvos traumų.
  • Matykite. Eismo dalyviai dažnai pamiršta, jog jie kelyje – ne vieni. Ne išimtis ir dviratininkai. Vairuojant dviratį, kaip ir bet kokią kitą transporto priemonę, stebėkite pėsčiuosius, kitus dviratininkus bei automobilius, esančius greta, priešakyje ir dviračio gale.
  • Girdėkite. Važiuojant dviračiu aplinką reikia ne tik stebėti, bet ir girdėti, todėl dviratininkui kelionės metu rekomenduojama nedėvėti gobtuvo ar keliauti su ausinukais ausyse.
  • Būkite matomas. Dviratininkas privalo pasirūpinti, kad jis būtų maksimaliai matomas kitiems eismo dalyviams. Prie dviračio turi būti pritvirtinti atšvaitai, jo priekyje turi degti baltas šviesos žibintas, o gale – raudonas. Ypatingai važiuojant tamsiuoju metu.
  • Neskubėkite. Įsibėgėti ir lėkti su vėjeliu. Tai smagu, tačiau miestų ir rajonų dviračių takai, pėsčiųjų zonos bei važiuojamosios dalys nėra lenktynių trasa. Važiuoti reikia tokiu greičiu, kad sugebėtumėte saugiai sustabdyti, o jei esate šalia pėsčiųjų, pasirinkti greitį, kuris yra artimas pėsčiojo judėjimo greičiui.
  • Pasitikrinkite. Nuo nelaimių saugo ir techniškai tvarkinga transporto priemonė. Vieni svarbiausių saugumo elementai – dviračio stabdžiai bei ratai. Juos tikrinti rekomenduojama periodiškai.
  • Įspėkite. Veikiantis skambutis dviratininkui būtinas. Juo įspėsite aplinkinius apie save ar gresiančią bėdą bei norimą atlikti manevrą.

Šias taisykles Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) surašė ant specialiai renginio dalyviams pagamintų 10 tūkst. lipdukų, kuriuos kiekvienas užsiregistravęs į šventę ras renginio dalyvio rinkinyje.

Sekmadienį, „IKI Velomaratono“ metu, pramogų miestelyje, LTSA paviljone (šalia Lietuvos Respublikos Seimo fontano), taip pat bus įrengti du stendai, ant kurių mažieji ir suaugusieji dviračių entuziastai turės progą pasirašyti ir savo parašu patvirtinti, jog dviračiu jie visada važiuoja saugiai bei atsakingai.

Užsuk,
pasirašyk,
įsiamžink ir socialiniuose tinkluose pasidalink žinia su kitais, jog esi saugaus važiavimo dviračiu ambasadorius!
#LTSA #EsuLiuksNesDviraciuVaziuojuSaugiaiIrAtsakingai