BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


LTSA pareigūnai budės Jūros šventės metu

Data

2021 07 22

Įvertinimas
1
LTSA motorinė valtis.jpg

Šį savaitgalį, liepos 23–25 dienomis, vyks jau tradicine tapusi Jūros šventė, kasmet į Klaipėdos miestą sutraukianti tūkstančius šalies gyventojų. Jos metu nuo ryto iki vakaro budės Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) pareigūnai, kurie drauge su kolegomis iš Lietuvos policijos rūpinsis viešąja tvarka, srautų reguliavimu ir užtikrins saugios laivybos kontrolę.

„Kadangi tai ne pirmoji Jūros šventė, kurioje dirbame, turime ne tik patirties, bet ir visą reikiamą įrangą bei transporto priemones, kurios mums leidžia užtikrintai budėti vandens telkiniuose. LTSA pareigūnų motorinėje valtyje yra įrengti įspėjamieji šviesos švyturėliai, garsiakalbiai, jos priekyje ir gale sumontuotos 360 laipsnių panoraminio vaizdo kameros, kurios padeda užfiksuoti pažeidėjus“, – pasakoja LTSA Priežiūros departamento Klaipėdos  skyriaus viršininkas Vidmantas Kairys.

Šiemet LTSA motorinę valtį ir pareigūnus joje matysite budinčius Danės upės ruože, prie Biržos tilto, Jono kalnelio bei Kuršių mariose. Visas tris dienas jie reguliuos eismą prieš šiuose vandenyse vyksiančias varžybas, įspėdami jose nedalyvaujančius asmenis; prižiūrės vandens dviračiais plaukiojančius asmenis, kad šie vairuotų saugiai, netrukdytų kitiems ir plaukiodami nevartotų alkoholio; įtartini laivai bus fotografuojami ir tikrinami jų registracijos numeriai, bus tikrinamas laivavedžių blaivumas.

„Šventės metu rūpinsimės ne tik sauga, bet ir tikrinsime laivų registraciją, ar nėra techninės apžiūros trūkumų, blaivumą ir pan., fiksuosime pažeidimus, apie juos perspėsime, tačiau baudas nusikaltusiems išrašysime jau po savaitgalio, – teigia V. Kairys ir priduria, jog iš šventės dalyvių tikisi sąmoningumo ir atsakingumo. – Laikykimės taisyklių. Saugiai elkimės laive, saugokime ne tik save, bet ir aplinkinius, neplukdykime daugiau žmonių, nei galima. Smulkių eismo įvykių tokiose šventėse pasitaiko, todėl pagrindinis patarimas – gelbėjimosi liemenes ne tik turėkime, bet ir dėvėkime“.