BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


LTSA parengė eksperimentinės kategorijos orlaivių tinkamumo skraidyti reikalavimus

Data

2021 07 16

Įvertinimas
0
Lektuviukas.jpg

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) siekia padidinti skrydžių saugos užtikrinimą, todėl parengė Eksperimentinės kategorijos orlaivių techninės priežiūros ir tinkamumo skraidyti reikalavimų aprašą. Pastabas ir pasiūlymus jam kviečiame teikti VšĮ Transporto kompetencijų agentūrą, aviacinę bendruomenę bei visuomenę.

„LTSA yra atsakinga už eksperimentinės kategorijos orlaivių techninės priežiūros, tinkamumo skraidyti teisinį reglamentavimą. Dar tuomet, kai gyvavo Civilinės aviacijos administracija (2019 m. ji reorganizacijos būdu prijungta prie LTSA), buvo parengti pavieniai įsakymai, reglamentuojantys atskiras sritis, tačiau tinkamumo skraidyti standarto neturėjome. Todėl tam, kad toks aprašas, kokį turime šiandien, išvystų dienos šviesą, reikėjo nemažai laiko, pastangų bei didelės komandos žmonių, kurie teisines žinias sujungė su praktinėmis“,  pasakoja LTSA Civilinės aviacijos skyriaus vyriausioji specialistė Virginija Šalkauskienė.

Eksperimentinės kategorijos orlaiviams priklauso eksperimentiniai ultralengvieji, eksperimentiniai mėgėjiškos konstrukcijos, eksperimentiniai buvę kariniai orlaiviai, eksperimentiniai istoriniai, eksperimentiniai oro balionai ir tai nebaigtinis sąrašas. Juos prižiūri VšĮ Transporto kompetencijų agentūra (Agentūra). Agentūra parengė pirminį projekto variantą, kurį papildė, tikslino Lietuvos aeroklubo aviacijos bendruomenė. Pastaroji parengė keturis atskirus teisės akto projektus, atsižvelgdama į orlaivių masę, kuriuos pateikė lobistinės veiklos pagrindais. LTSA šiuos projektus sujungė į vieną ir sukūrė tokį Eksperimentinės kategorijos techninės priežiūros ir tinkamumo skraidyti reikalavimų aprašą, koks jis šiandien teikiamas pastaboms ir pasiūlymams.

„Visi mes esame suinteresuoti, kad techniškai tvarkingi eksperimentinės kategorijos orlaiviai skraidytų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse“, – sako V. Šalkauskienė ir priduria, jog tikisi, kad bendromis pastangomis netrukus turėsime teisės aktą, kuris taps šios kategorijos orlaivių tinkamumo skraidyti standartu, pamatu.

Šiuo metu Civilinių orlaivių registre yra 802 orlaiviai. 369 jų priklauso eksperimentinei kategorijai.    

Eksperimentinės kategorijos orlaivių techninę priežiūrą gali atlikti licencijuotas techninės priežiūros specialistas ar patvirtintos techninės priežiūros organizacijos, kurių priežiūrą vykdo Agentūra.

LTSA kviečia suinteresuotas šalis teikti pasiūlymus ir pastabas. Tai padaryti galima keliais būdais: 

  •  Raštu Lietuvos transporto saugos administracijos adresu Švitrigailos g. 42, Vilnius 
  •  Elektroniniu paštu [email protected] 
  •  Teisės aktų projektų informacinėje sistemoje.

Šiuo metu elektroninę jo versiją galima rasti Teisės aktų registre.

Nuomonių bei pasiūlymų laukiama iki šių metų rugpjūčio 3 dienos.