BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


LTSA pasirašė memorandumą: keliauti laisviau ir patogiau turime visi

Data

2021 06 01

Įvertinimas
0
Memorandumas_Nuotrauka.jpg

Šiandien, birželio 1 d., Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija ir jai pavaldžios įstaigos bei žmones su specialiais poreikiais vienijančios organizacijos pasirašė memorandumą, kuriuo įsipareigojo atnaujinti viešojo transporto parką ir jo infrastruktūrą taip, kad individualių poreikių turintys žmonės kelių, geležinkelių, oro, vidaus vandenų ir jūrų transportu galėtų keliauti laisviau ir darniau.

„LTSA tiki – kasdienybė gali būti patogi kiekvienam. Todėl sulaukę šios Susisiekimo ministerijos iniciatyvos nesuabejojome ir drąsiai jungiamės į bendraminčių būrį. Šiandien mes memorandumą pasirašome, o jau netrukus sėsime diskutuoti ir ieškoti sprendimų, kaip kelionę viešuoju susisiekimo transportu padaryti įprastą ir lengvai įveikiamą bei pasiekiamą visiems norintiems keliauti“, - sako Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) direktorius Genius Lukošius.

Vieningam tikslui susivienijusios institucijos ir organizacijos ketina paruošti veiksmų planą, įtvirtinti jį ir nusimatytus reikalavimus teisės aktais, užtikrinti, kad visos viešojo susisiekimo transporto priemonės bei transporto infrastruktūros objektai ir jų aplinka būtų pritaikyti žmonėms su individualiais poreikiais, sukurti ir įdiegti integruotą bilietų pardavimo sistemą, organizuoti periodinius mokymus, skatinti vežėjus didinti vežimo paslaugoms teikti naudojamų transporto priemonių skaičių ir sukurti keleivių teisių kontrolės bei priežiūros mechanizmą.

Memorandume numatytų tikslų pasiekimui ir įgyvendinimui iki 2027 m. planuojama skirti apie 0,5 mlrd. eurų.