BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


LTSA primena: nepanaudoti užsienio valstybių leidimai kroviniams vežti turi būti grąžinti ir Lietuvai skirta jų kvota išnaudota efektyviai

Data

2023 11 17

Įvertinimas
1
1159_85701cd31bd62b9642ea0fdefebd0ad3.jpg

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) prašo vežėjus elgtis atsakingai ir ragina tuos, kurie turi nepanaudotų, Azerbaidžano bendrųjų leidimų, Gruzijos bendrųjų leidimų, Lenkijos trečiųjų šalių, Rusijos bendrųjų ir kitų šalių leidimų (toliau – leidimai) ir panaudoti neplanuoja, kuo skubiau juos grąžinti.

LTSA tikisi vežėjų supratingumo ir geranoriškumo.

 

Jei bus grąžintų nepanaudotų leidimų, jie vežėjams bus išduodami eilės tvarka laikantis šių sąlygų:

 

1. Vežėjas, kuriam reikalingas leidimas, turi LTSA Paslaugų departamento skyriui pateikti nustatytos formos prašymą tiesiogiai atvykęs ar pasirašytą kvalifikuotu elektroniniu parašu atsiuntęs elektroniniu paštu. Prašymai priimami nuo kitos dienos po šio skelbimo paskelbimo dienos.

 

2. Vienas vežėjas gali pretenduoti gauti tik vieną atitinkamos valstybės ir rūšies leidimą:

2.1. kuriam, vadovaujantis Užsienio valstybių leidimų vykdyti tarptautinį krovinių vežimą keliais išdavimo ir naudojimo tvarkos aprašu, galima išduoti leidimą;

2.2. kuris neturi išduoto ir ilgiau nei 45 dienas negrąžinto tos valstybės ir rūšies leidimo.

 

3. Kiekvienos rūšies ir šalies leidimui gauti vežėjas turi pateikti atskirą prašymą. Gauti prašymai bus registruojami ir taip sudaroma eilė. Atitinkamos  valstybės ir rūšies leidimui gauti vienu metu eilėje būti ne daugiau, kaip vienas vežėjo prašymas. Tik išdavus leidimą pagal pirmąjį vežėjo prašymą vežėjas gali teikti kitą prašymą.

 

4. Apie gautą grąžintą leidimą eilėje laukiantis vežėjas bus informuojamas, siekiant patikslinti, ar leidimas jam dar reikalingas, ir suderinti atsiėmimo būdą. Jei per vieną darbo dieną su vežėju nepavyksta susiekti, informuojamas kitas eilėje laukiantis vežėjas.

 

5. Gražintus leidimus vežėjai galės gauti iki 2024 m sausio 12 d. Po šios datos laukiančių vežėjų eilė bus anuliuota ir prašymai netenkinami. Apie tai vežėjai papildomai atskirai nebus informuojami.