BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


LTSA saugiai elgtis mokė Klaipėdos vaikus

Data

2021 07 30

Įvertinimas
2
Stovykla.jpg

Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) specialistai antrus metus iš eilės saugaus eismo mokė sveikatinančios vaikų vasaros mokyklėlės, kurią organizuoja Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras, vaikus.

„Kartu su kolegomis atsakingai ruošėmės pamokoms. Daugiausia naudojomės vaizdine medžiaga, pasakojome apie jau nutikusius eismo įvykius, kartu su vaikais sprendėme situacijas, ką buvo galima padaryti kitaip, kad nelaimės būtų išvengta. Pastebėjome, jog daugelį saugaus ir atsakingo elgesio taisyklių vaikai jau žino, tačiau realybėje kartais nori pasirodyti prieš draugus ir taisykles ima laužyti“, – sako LTSA vyriausiasis specialistas Laurynas Jovaišas.

LTSA specialistai saugaus eismo pamokose stovykloje su vaikais aptarė pėsčiųjų pareigas, dviratininkų teises, elgesį šalia geležinkelio bėgių. Taip pat buvo pristatyta pareigūno specialybė. LTSA pareigūnai vaikams aprodė darbinį automobilį ir jame esančią įrangą, skirtą pasverti ir patikrinti krovininį transportą.

„Stovyklos programa sudaroma  pagal sritis, kurios yra svarbios vaikų sveikatos stiprinimui. Vaikams patraukliomis formomis organizuojamos veiklos sveikos mitybos, burnos higienos, fizinio aktyvumo, pirmosios pagalbos mokymų, emocinės sveikatos stiprinimo bei saugaus eismo ir pilietiškumo temomis“, – pasakoja Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro Vaikų ir jaunimo sveikatos stiprinimo skyriaus vedėja Rasa Baliutavičiūtė.        

Jos teigimu, po saugaus eismo pamokėlių vaikai tarpusavyje dalijosi išgirsta informacija ir aptarinėjo matytus saugaus eismo kelyje scenarijus, tad akivaizdu, kad šios pamokos buvo ir svarbios, ir naudingos.

Šios stovyklos užsiėmimuose vienoje grupėje dalyvauja 25 vaikai, o per praėjusius ir šiuos metus jau suorganizuota 16 pamainų.