BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


LTSA tarptautiniai projektai: oficialiai prasidėjo Dvynių projekto įgyvendinimas Azerbaidžane

Data

2023 03 03

Įvertinimas
1
Azerbaidzanas3.jpg

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) kartu su Lenkijos ES transporto projektų centru kovo 3 d. Baku pradėjo įgyvendinti Europos Sąjungos Dvynių projektą „Kelių eismo saugumo didinimas Azerbaidžane“.

Projekto atidarymo renginyje dalyvavo įvairių transporto institucijų atstovai iš Azerbaidžano, Lenkijos ir Lietuvos – šalių, kurios bendradarbiauja projekte nuo 2022-ųjų rudens ir tęs darbus ateinančius dvejus metus iki 2024 m.

Europos Sąjungos finansuojamu projektu bus stiprinami Azerbaidžano Respublikos skaitmeninės plėtros ir transporto ministerijos ir kitų susijusių transporto institucijų gebėjimai taikyti gerąją valdymo praktiką eismo saugos valdymo sistemos srityje, visiškai atitinkančią ES standartus ir geriausią praktiką.

Projekto tikslas – suteikti Azerbaidžano Respublikos skaitmeninės plėtros ir transporto ministerijos administracijai Lenkijos ir Lietuvos paramą kuriant kelių eismo saugos valdymo sistemą, grindžiamą 4 ES saugos ramsčiais: saugiais keliais, saugiomis transporto priemonėmis, saugia infrastruktūra ir reagavimu po eismo įvykių 5 intervencijos srityse: teisės aktų leidyba, vykdymo užtikrinimas, švietimas, technologijos ir tarptautinė reguliavimo parama.

Projekto įgyvendinimo metu net  57 įvairūs ekspertai iš Lenkijos ir Lietuvos dalysis savo praktinėmis žiniomis ir geriausiomis patirtimis, suplanuotos 38 misijos,  2 patirties mainų vizitai Lenkijoje bei Lietuvoje. Projekte dalyvauja ir savo ekspertus deleguoja Transporto kompetencijų agentūra, Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, Kelių policija.

Atidarymo renginyje pranešimus skaitė svečiai iš Lenkijos Respublikos ambasados, Lietuvos Respublikos ambasados Azerbaidžane ir Europos Sąjungos delegacijos Azerbaidžane.

Bendradarbiavimą ir bendrą veiklą taip pat apžvelgė Dvynių projekte dalyvaujančios šalies naudos gavėjos ir valstybės narės – Azerbaidžano Respublikos skaitmeninės plėtros ir transporto ministerijos bei Lenkijoje įsikūrusio ES transporto projektų centro – atstovai. Projekto apimtį pristatė Dvynių projekto reziduojantis patarėjas ir ekspertai iš Lenkijos bei Lietuvos.

„Šiandienos konferencija yra simbolinė projekto pradžia, o pats projektas jau vykdomas, ir jau galime pasigirti geru bendradarbiavimu su pagrindiniu paramos gavėju – Skaitmeninės plėtros ir transporto ministerija, kitomis pagrindinėmis suinteresuotomis šalimis ir ES delegacija Azerbaidžane. Lenkijos infrastruktūros ministerijai kelių transporto sauga yra vienas iš svarbiausių prioritetų, todėl ji nuolat stebima, vertinama ir tobulinama“, – susirinkusiems renginio dalyviams kalbėjo Lenkijos Respublikos infrastruktūros viceministras Andrzejus Bittelis.

Azerbaidžano Respublikos skaitmeninės plėtros ir transporto ministras Rašadas Nabijevas susitikime pristatė jau nuveiktus darbus, skirtus kelių eismo saugumui didinti ir transporto infrastruktūrai gerinti.

„Nepaisant mūsų valstybės pastangų, žuvusiųjų eismo įvykiuose skaičius, tenkantis 100 tūkst. šalies transporto priemonių, vis dar yra didelis, o tai neatitinka mūsų šalies socialinio ir ekonominio vystymosi. Siekiant pažangos šia kryptimi, įgyvendinama Prezidento dekretu patvirtinta „Valstybinė kelių eismo saugumo 2019–2023 m. programa".  Projektas yra labai svarbus gerinant saugumą keliuose Azerbaidžane. Dėkoju Europos Sąjungai už šio svarbaus projekto finansavimą“, –  sakė Azerbaidžano Respublikos skaitmeninės plėtros ir transporto ministras Rašadas Nabijevas.

Svarbiausias projekto tikslas  –  prisidėti prie eismo įvykių, ypač tų, kurių metu žūsta ar sunkiai sužalojami žmonės  ir padaroma socialinė bei ekonominė žala, skaičiaus mažinimo. Projekto įgyvendinimo metu bus  pagerinti teisiniai ir instituciniai gebėjimai, keliama darbuotojų kompetencija, kad ateityje Azerbaidžano keliuose būtų saugiau.

Pasak Lenkijos ES transporto projektų centro direktorės Joannos Lech, visi projekto partneriai yra pasiryžę teikti geriausią patirtį ir prisidėti indėliu kelių eismo saugumo teisinių aspektų, technologijų ir vykdymo užtikrinimo bei švietimo srityse.  „Visi sutinkame, kad šviesti eismo dalyvius reikia pradėti nuo vaikų darželio ir pradinės mokyklos, nes eismo saugumas prasideda nuo tinkamo eismo dalyvių švietimo“,  –  sako Joanna Lech.

„Ekspertų komanda iš Lenkijos ir Lietuvos turi visus reikiamus įgūdžius, kad padėtų Azerbaidžano Respublikos skaitmeninės plėtros ir transporto ministerijai sukurti tinkamą saugaus eismo mokymo programą mokykloms, nustatyti pagrindinius įgūdžius, reikalingus visiems saugaus eismo dalyviams ir suinteresuotosioms šalims, ir galiausiai padėtų parengti ir įgyvendinti specialiai pritaikytą saugaus eismo kampaniją. Norėdami pasiekti geriausių rezultatų, kviečiame visas suinteresuotas šalis bendradarbiauti ir bendrauti, nes komunikacija yra be galo svarbus projekto sėkmės elementas“, –  renginyje sakė Justas Rašomavičius, LTSA direktoriaus pavaduotojas.

Lenkija ir Lietuva pasiekė reikšmingų laimėjimų kelių eismo saugumo srityje. Per pastaruosius dešimt metų Lenkijos keliuose žuvusiųjų skaičius sumažėjo beveik 50 %. Be to, dėl taikomų priemonių Lenkija pateko tarp penkių šalių, kuriose 2021 m. žuvusiųjų keliuose skaičius sumažėjo labiausiai Europoje. Europos Komisijos 2023 m. vasario mėn. duomenimis, didžiausias žuvusiųjų keliuose skaičiaus sumažėjimas  –  daugiau nei 30 proc. palyginti su 2019 m. –  užfiksuotas ir Lenkijoje.

Lietuvai per dešimtmetį žuvusiųjų keliuose skaičių pavyko sumažinti 51 proc. 2022-aisiais šalies pastangos eismo saugos srityje įvertintos svarbiausiu Europos apdovanojimu  – už pastarojo dešimtmečio pasiekimus gerinant eismo saugą mūsų šaliai skirtas Europos transporto saugos tarybos (ETSC) apdovanojimas „PIN Award“.

Projektas prasidėjo 2022 m. spalio mėn. ir truks 24 mėnesius. Konferencija surengta įgyvendinant Europos Sąjungos finansuojamą Dvynių projektą AZ/19/ENI/TR/01/22 (AZ 63) „Kelių eismo saugumo didinimas Azerbaidžane“.