BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


LTSA transporto saugos ekspertai patirtimi dalijosi Moldovoje

Data

2021 09 02

Įvertinimas
0
Moldova.jpeg

Rugpjūčio 25–26 d. Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) transporto saugos ekspertai lankėsi Moldovoje, kur vyko projekto „Saugi ir sąveiki transporto sistema Moldovoje“ (III) misija. Jos metu LTSA ir Moldovos transporto specialistai aptarė aktualiausias geležinkelių, kelių ir civilinės aviacijos transporto temas savo šalyse, dalijosi patirtimi ir žiniomis, kaip padėti Moldovai modernizuoti transporto sektorių, priartinti jį prie ES standartų ir užtikrinti sklandų Moldovos Asociacijos sutarties įgyvendinimą.

Misijos metu lietuvių ekspertai susitiko su Moldovos Respublikos infrastruktūros ir regioninės plėtros ministerijos, Nacionalinės automobilių transporto agentūros, valstybinės įmonės „Moldovos geležinkeliai“ ir Moldovos Respublikos civilinės aviacijos administracijos specialistais.

Kelių transporto srityje aptartos paslaugų teikimo, ETMK leidimų išdavimo bei ADR reguliavimo temos. Civilinės aviacijos ekspertams išsamiai pristatyta oro vežėjų licencijavimo tvarka, ES vežėjų nuosavybės kontrolės ir jų finansinės būklės ar reputacijos patikrinimo procedūros. Geležinkelių srityje kalbėta apie geležinkelių riedmenų registravimą, leidimų eksploatuoti riedmenis išdavimą bei jų techninių priežiūrėtojų sertifikavimą.

Antrąją vizito dieną LTSA ekspertai aplankė Lietuvos Respublikos ambasadą Kišiniove. Lietuvos patirtis Moldovai yra naudingas žinių bei gerųjų praktikų šaltinis keičiant institucijų struktūras, teisinį reguliavimą, praktinį funkcijų užtikrinimą, todėl buvo sutarta, jog 2018 m. prasidėjęs Lietuvos ir Moldovos institucijų bendradarbiavimas bus tęsiamas.

Rugsėjo mėnesį planuojamas atsakomasis jungtinis Moldovos specialistų vizitas į Lietuvą, kur aptartos temos bus nagrinėjamos praktiškai, įtvirtinamos per keletą metų sukauptos žinios.

Projektas „Saugi transporto sistema Moldovoje“ (III) yra finansuojamas Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo programos lėšomis.