BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Moldovos ir Lietuvos transporto specialistai dalysis gerąja patirtimi

Data

2021 09 28

Įvertinimas
0
579_f27418b124ace2439b3fca80ab99adbe.jpg

Lietuvos transporto saugos administracijoje (LTSA) vieši svečių delegacija iš Moldovos Respublikos. 12 asmenų grupė iš Moldovos infrastruktūros ministerijos, Nacionalinės kelių transporto agentūros ANTA, Moldovos geležinkelių CFM, Moldovos civilinės aviacijos administracijos bei Moldovos jūrų agentūros kelias dienas semsis žinių, idėjų ir tobulinsis drauge su mūsų šalies specialistais. Svečiams programą parengė LTSA, Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos, Transporto kompetencijų agentūros, AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir SĮ „Susisiekimo paslaugos“ atstovai.

„LTSA draugystė su Moldova trunka ketverius metus. Tiek Moldovos, tiek Lietuvos kelias į Europos Sąjungą labai panašus. Todėl lydėti, patarti, pamokyti ir pasidalyti jau Lietuvoje įvykdytais darbais – ypatinga patirtis. Juolab kad jaučiame moldavų domėjimąsi ir atgalinį ryšį, matome, jog tai jiems naudinga ir vertinga“,  ̶  sako Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus pavaduotojas ir projekto „Saugi ir sąveiki transporto sistema Moldovoje“ vadovas Justas Rašomavičius.

Dviejų dienų viešnagės Lietuvoje metu Moldovos delegacija gilins žinias kelių, geležinkelių, vandens ir civilinės aviacijos temomis.

Kelių srityje moldavams bus praktiškai pristatytos LTSA teikiamos administracinės paslaugos, supažindinama su jų teikimo procedūromis ir fiziškai parodyta, kaip specialistai dirba su turimomis sistemomis išduodami įvairius dokumentus. Svečių taip pat laukia kelionė į Vievį, kur jie gyvai stebės LTSA pareigūnų darbą kelyje – kaip yra  tikrinamos tuo metu pro šalį važiuojančios transporto priemonės. Bus skirtas dėmesys ir viešojo transporto sistemai, Lietuvos patirčiai diegiant „vieno bilieto“ principus.

Aviacijos srityje daugiausia bus kalbama apie saugumą joje ir pristatytas pranešimas tema apie statusų suteikimą objektams. Transporto kompetencijų agentūros specialistai papasakos apie rizikų valdymą, aerodromų ir orlaivių priežiūrą.

Geležinkelių srityje didžiausias dėmesys bus skirtas finansiniams geležinkelių infrastruktūros valdymo aspektams, ES reikalavimus atitinkančiai geležinkelių sektoriaus reformai, kuri dar tik laukia Moldovos, viešųjų paslaugų teikimo sutartims.

Moldavų taip pat laukia vizitas į Klaipėdą, kur LTSA Jūrų departamento specialistai dalysis patirtimi įgyvendinant tarptautinius saugios laivybos reikalavimus pagal tarptautines sutartis arba konvencijas jūrų laivybos srityje, taip pat vykdant laivų patikrinimus, liudijimų išdavimą vidaus vandenų laivybos srityje. Taip pat bus pasidalyta praktine patirtimi rengiant ir diplomuojant vidaus vandenų laivų specialistus, pramoginių laivų laivavedžius.

Projektas „Saugi transporto sistema Moldovoje“ (III) vyksta jau trečią kartą iš eilės ir yra finansuojamas Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo programos lėšomis.