BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Prevencinės akcijos metu buvo patikrinta beveik 90 transporto priemonių

Data

2021 07 09

Įvertinimas
0
Patikra 3.jpg

Liepos 7 d., trečiadienį, Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) ir Lietuvos policijos pareigūnai patikrino 87 transporto priemones, važiavusias A1 magistraliniu keliu Klaipėdos priemiestyje. Prevencinės švietėjiškos akcijos metu atsitiktine tvarka buvo stabdomi krovininiai, keleiviniai, lengvieji automobiliai bei motociklai ir tikrinama jų techninė būklė, kaip pritvirtinti kroviniai, ar nedaroma kitų pažeidimų.

„Akcijos, kurią vykdėme kartu su Lietuvos policija, tikslas – priminti vairuotojams, kokią įtaką saugiam eismui daro techninės būklės, krovinių tvirtinimo ar kiti pažeidimai, ir paraginti nepamiršti, jog ir menkiausias trūkumas susiklosčius tam tikroms aplinkybėms kelyje gali virsti dideliu ir sukelti nelaimę“, – pasakoja LTSA Priežiūros departamento Klaipėdos skyriaus viršininkas Vidmantas Kairys.

Patikrinus 53 krovinines transporto priemones, 7-iose iš jų buvo netinkamai pritvirtintas krovinys, o 9-iose transporto priemonėse nustatyta techninės būklės trūkumų. 4 transporto priemonių vairuotojams už saugos diržų nesegėjimą bei draudžiamo ženklo pažeidimą nukreipimo metu protokolus surašė policijos pareigūnai.

Lengvųjų transporto priemonių buvo sustabdyta 33. 2 iš jų nustatyta techninės būklės trūkumų, o 1 vairuotojui protokolą už vairavimą išgėrus surašė policijos pareigūnai.

Taip pat buvo patikrintas vienas motociklininkas.

„Akcijos rezultatai nei labai nudžiugino, nei labai nuliūdino. Šiurkščių pažeidimų nenustatėme, tačiau glumina tai, kad visi vairuotojai, kurių transporto priemonėse buvo rasta trūkumų, apie juos žinojo. Jie teisinosi važiuojantys atsargiai ar lėtai, tačiau, pavyzdžiui, krovinys juk tvirtinamas ne tam, kad važiuojant lėtai neiškristų, o tam, kad esant ekstremaliai situacijai nepritvirtintas ar netinkamai pritvirtintas nesukeltų pavojaus kitiems eismo dalyviams“, – teigia V. Kairys.

Jo teigimu, didžiausia vairuotojų problema – abejingumas ir sąmoningumo trūkumas, tad tokio pat tipo švietėjiška prevencinė akcija A1 magistraliniame kelyje planuojama ir kitą trečiadienį, liepos 14 d.

Jos metu 2 policijos ekipažai pasirinktas transporto priemones nukreips į stacionarų LTSA kontrolės postą, esantį prie Klaipėdos. Jame LTSA darbuotojai ir pareigūnai tikrins:

           - transporto priemonių techninę būklę: ar vienodai šviečia lempos, ar saugos diržai paruošti naudoti, o ne paslėpti sėdynėje, koks padangų slėgis, ar nesusidėvėjusios valytuvų šluotelės, neįtrūkę stiklai, kt.;

           - kaip pritvirtintas krovinys: kas vežama priekaboje ir ar tinkamai bei viskas pritvirtinta;

           - motociklininkų vairuotojų ekipuotes ir apsaugos priemones.

Taip pat tikėtina, jog policija tikrins visų sustabdytų transporto priemonių vairuotojų blaivumą.