BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Prevencinių akcijų metu patikrinta beveik 200 transporto priemonių

Data

2021 07 15

Įvertinimas
0
naujanuotrauka.jpg

Du trečiadienius, liepos 7 d. ir 14 d., Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) ir Lietuvos policijos pareigūnai tikrino transporto priemones, važiavusias A1 magistraliniu keliu Klaipėdos priemiestyje. Prevencinių švietėjiškų akcijų metu atsitiktine tvarka buvo sustabdyti 186 krovininiai, keleiviniai, lengvieji automobiliai bei motociklai ir tikrinama jų techninė būklė, kaip pritvirtinti kroviniai, ar nedaroma kitų pažeidimų. 

„Akcijų, kurias vykdėme kartu su Lietuvos policija, tikslas – priminti vairuotojams, kokią įtaką saugiam eismui daro techninės būklės, krovinių tvirtinimo ar kiti pažeidimai, ir paraginti nepamiršti, jog ir menkiausias trūkumas susiklosčius tam tikroms aplinkybėms kelyje gali virsti dideliu ir sukelti nelaimę“, – pasakoja LTSA Priežiūros departamento Klaipėdos skyriaus viršininkas Vidmantas Kairys.

Abiejų akcijų metu 2 policijos ekipažai pasirinktas transporto priemones nukreipdavo į stacionarų LTSA kontrolės postą, esantį prie Klaipėdos. Jame LTSA darbuotojai ir pareigūnai tikrino transporto priemonių techninę būklę, kaip pritvirtintas krovinys, motociklų vairuotojų ekipuotes ir apsaugos priemones bei vairuotojų blaivumą.

Patikrinus 95 krovinines transporto priemones, 16-oje iš jų buvo netinkamai pritvirtintas krovinys, 19-oje transporto priemonių nustatyta techninės būklės trūkumų. Daugiausia rasta apšvietimo įrangos trūkumų,  priekinio stiklo įtrūkimų, buvo nesukomplektuotos saugumo priemonės ar nusidėvėjusios padangos. 1-ajam automobiliui buvo nustatyti 6 dideli ir 4 nedideli techninės būklės  trūkumai, dėl kurių transporto priemonė nusiųsta į techninių apžiūrų centrą atlikti išsamesnės techninės apžiūros.

Lengvųjų transporto priemonių buvo sustabdyta 90. 14-oje iš jų nustatyta techninės būklės trūkumų: dažniausiai – sugedusi apšvietimo įranga, trūkęs priekinis stiklas, salone nepritvirtinti daiktai ar paslėpti saugos diržai. Vienam vairuotojui protokolą už vairavimą išgėrus surašė policijos pareigūnai.

Taip pat buvo patikrintas vienas motociklas.

„Akcijos rezultatai nei labai nudžiugino, nei labai nuliūdino. Šiurkščių pažeidimų nenustatėme, tačiau glumina tai, kad visi vairuotojai, kurių transporto priemonėse buvo rasta trūkumų, apie juos žinojo. Jie teisinosi važiuojantys atsargiai ar lėtai, tačiau, pavyzdžiui, krovinys juk tvirtinamas ne tam, kad važiuojant lėtai neiškristų, o tam, kad esant ekstremaliai situacijai nepritvirtintas ar netinkamai pritvirtintas nesukeltų pavojaus kitiems eismo dalyviams“, – teigia V. Kairys.

Jo teigimu, vis dar didžiausia vairuotojų problema – abejingumas ir sąmoningumo trūkumas, tad tokių akcijų LTSA planuoja ne vieną. Juolab kad beveik visi sustabdytų transporto priemonių vairuotojai noriai klausė pareigūnų patarimų ir žadėjo kelyje vairuoti atsakingiau ir saugiau.