BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


„Saugėnų“ miestelio sieną papuošė LTSA stendas

Data

2021 10 08

Įvertinimas
2
Stendo foto 1.jpg

Kaune įsikūrusį saugaus eismo miestelį „Saugėnai“ pasiekė Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) dovana – stendas, ant kurio savo parašu atsakingai ir saugiai važiuoti dviračiu įsipareigojo šimtai dviračių entuziastų ir mėgėjų. Stendas papuoš Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos holo sieną, o jį pamatyti galės visi šios mokyklos lankytojai, atvykstantys į edukacijos ir neformaliojo švietimo veiklas.

„Šiemet LTSA pirmą kartą dalyvavo „IKI Velomaratone“, kuris kasmet suburia tūkstantines minias dviračių aistruolių. Jo metu renginio svečiams ir dalyviams dalijome lipdukus su taisyklėmis, kaip atsakingai ir saugiai važiuoti dviračiu, o kiekvieną pakalbintą kvietėme pasirašyti ant čia pat įrengto stendo ir savo parašu įsipareigoti laikytis saugaus važiavimo dviračiu taisyklių“,  ̶  sako LTSA direktorius Genius Lukošius.

Pasiūlymą tapti saugaus važiavimo dviračiais ambasadoriais empatiškai priėmė ir profesionalūs sportininkai, ir valdžios atstovai, ir dviračių sporto mėgėjai. Idėja sulaukė tokio palaikymo, jog buvo vienbalsiai nutarta, kad ji turi gyvuoti toliau. Taip, anot G. Lukošiaus, gimė sprendimas padovanoti stendą Kauno saugaus eismo miesteliui.

„Šių metų ruduo mums ypatingas. Atidarėme pirmąją Baltijos šalyse edukacinę erdvę, kurioje vaikai gali išbandyti eismą praktiškai. Esame įsitikinę, jog patyrę imitacines situacijas miestelyje jie geriau išmoks saugaus eismo taisykles ir greičiau susiorientuos realiose gatvėse. Tad pasiūlymas miestelį papuošti stendu, kuris skleidžia žinutę, jog esi šaunus tada, kai važiuoji saugiai, mums labai patiko“,  ̶  pasakoja Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos direktorė Rasa Šerpytienė.

Ateityje ketinama miestelį plėsti. Vienas iš planų – įrengti dviračių trasą. „Ja važiavusius ir saugaus eismo taisykles praktiškai išbandžiusius vaikus mes taip pat kviesime tapti saugaus važiavimo dviračiais ambasadoriais, tad netrukus ant stendo nebeliks nė vieno tuščio plotelio parašams“, ̶  planais dalijasi R. Šerpytienė.