BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Žemės ir miško ūkių technika: šių transporto priemonių vertinimą atlieka LTSA

Data

2022 03 24

Įvertinimas
1
Traktorius lauke.jpeg

Nuo šių metų pradžios Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir Susisiekimo ministerijų sprendimu žemės ir miškų ūkių transporto priemonių patvirtinimas buvo perduotas Lietuvos transporto saugos administracijai (LTSA). Per tą laikotarpį LTSA sulaukė jau 23 žemės ir miško ūkių technikos importuotojų paraiškų įvertinti, ar naujos bei Europos Sąjungos šalyse jau patvirtintos transporto priemonės, jų priekabos bei kabinama įranga atitinka reikalavimus, skirtus Lietuvos rinkai.

„Nuo 2001 m. LTSA atlieka automobilių ir jų sudėtinių dalių atitikties įvertinimą ir išduoda tipo patvirtinimo sertifikatus. Mūsų įdirbis, turimos žinios ir ilgametė patirtis yra pagrindinė priežastis, kodėl žemės ir miško ūkių technikos gamintojų patvirtinimas taip pat atkeliavo pas mus. Procedūros identiškos, todėl galėjome iškart perimti funkcijas, nereikėjo papildomai pasirengti procesų įgyvendinimui. Be to, kad iškart ėmėmės darbų, stengiamės tobulinti esamą sistemą ir palengvinti buvusias procedūras platintojams”, – sako LTSA Transporto veiklos skyriaus vedėjas Virginijus Čiškauskas.

Jo teigimu, būtent kitų ES šalių tipo patvirtinimus turintiems platintojams skirtas vienas iš palengvinimų – LTSA turima prieiga prie ETAES (angl. European Type Approval Exchange System) duomenų bazės.  Joje kitų šalių patvirtinimo institucijos sukelia savus liudijimus ir sertifikatus, todėl įtraukimo į Lietuvos rinką paslaugai platintojų nebeprašoma tam tikrų dokumentų. Juos LTSA gauna pati.

Žemės ir miško ūkių technikos atitikties vertinimas reiškia paties gamintojo įvertinimą, techninių tarnybų paskyrimą, bandymus techninėse tarnybose, po kurių parengto techninio aprašymo išduodamas tipo patvirtinimo sertifikatas. Taip pat tikrinamas jau kitose Europos Sąjungos šalyse turinčių gamintojų turimas tipo patvirtinimas. LTSA yra įgalinta įvertinti, ar nuo turimo patvirtinimo kitoje šalyje datos transporto priemonei, jos priekabai nebuvo įvesta naujų reikalavimų bei pakeitimų ir ar transporto priemonė ar priekaba juos atitinka.

Naujoms funkcijoms įgyvendinti ir klausimams spręsti LTSA sukūrė bendrą el. pašto adresą [email protected]. Juo žemės ir miško ūkių technikos gamintojai ir platintojai kviečiami kreiptis dėl tipo patvirtinimo ir įtraukimo į rinką paslaugų bei visais kitais susijusiais klausimais.

Kol kas LTSA žemės ir miško ūkių technikos atitikties vertinimo ir įtraukimo į rinką funkcijas vykdo vadovaudamasi LR žemės ūkio ministerijos taisyklėmis, tačiau jau yra rengiami įstatymo projektai, leisiantys LTSA visa apimtimi teikti aktualias paslaugas ir vykdyti rinkos priežiūrą.