BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Administracines bylas LTSA nagrinės nuotoliniu būdu

Data

2021 07 01

Įvertinimas
0
527_b0a59714e664e69b423ba40ff3e885df.png

Šalyje oficialiai pasibaigus karantinui, Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) atveria biurų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje duris klientams, tačiau administracinio nusižengimo bylos neteismine tvarka ir toliau bus nagrinėjamos rašytiniu būdu, asmenims nedalyvaujant bylos nagrinėjime.

„Pasibaigus karantinui, drąsiai sakome, kad šis laikotarpis suteikė puikiausių pamokų. Siekdami užtikrinti funkcijų tęstinumą buvome priversti kasdieninėje veikloje įdiegti daugiau inovatyvių sprendimų. Vienas jų – administracinio nusižengimo bylų nagrinėjimas nuotoliniu būdu. 2020 m. LTSA teisininkų bei Strateginio planavimo skyriaus kolegų komanda aprašė administracinio nusižengimo bylų nagrinėjimo procesą nuotoliniu būdu, parengė atmintines pažeidėjams ir bylas nagrinėjantiems asmenims, automatizavo šį procesą, o jam pasiteisinus šį procesą sėkmingai ir toliau taiko kasdienėje veikloje”,  – sako LTSA Teisės ir rizikų valdymo skyriaus vedėja Gintarė Rastenė.

Efektyvesnis planavimas ir lankstesnis bylų nagrinėjimo organizavimas nuotoliniu būdu leidžia sutaupyti finansinių išteklių ne tik LTSA, bet ir pažeidėjams, suteikia galimybę dalyvauti bylos nagrinėjime ir apginti savo teises nevykstant į LTSA, saugant savo sveikatą ir lanksčiai derinant asmeninius ir darbo reikalus – pasitaiko atvejų, kai pažeidėjais tampa vairuotojai, kurie yra išvykę į užsienį, todėl, nepaisant darbo pobūdžio, jie turi puikias galimybes dalyvauti bylos nagrinėjime.

Jeigu administracinį nusižengimą padaręs asmuo pageidauja dalyvauti bylos nagrinėjime nuotoliniu būdu per kompiuterį, LTSA prašo apie šį sprendimą informuoti el. paštu [email protected] ne vėliau kaip 1 darbo dieną iki bylos nagrinėjimo pradžios.