BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


ETMK leidimai „EURO VI saugi“, „EURO V saugi“ ir „EURO IV saugi“ transporto priemonėms

Data

2022 01 26

Įvertinimas
0
ETMK.jpg

Lietuvos transporto saugos administracija informuoja, kad yra likusių nepaskirstytų ir paskirstytų, bet neatsiimtų ETMK leidimų (toliau – leidimai):

 • 779 trečio paketo leidimai „EURO VI saugi“ transporto priemonėms, kurie:
  • galioja Vengrijos Respublikoje – 360, Austrijos Respublikoje* – 10, Italijos Respublikoje – 44, Graikijos Respublikoje – 5;
  • negalioja Rusijos Federacijoje.
 • 282 ketvirto paketo leidimai „EURO V saugi“ transporto priemonėms, kurie:
  • galioja Vengrijos Respublikoje – 241, Italijos Respublikoje – 42, Graikijos Respublikoje – 6;
  • negalioja Rusijos Federacijoje, Austrijos Respublikoje.
 • 33 penkto paketo leidimai „EURO IV saugi“ transporto priemonėms, kurie negalioja Vengrijos Respublikoje, Rusijos Federacijoje, Austrijos Respublikoje, Italijos Respublikoje, Graikijos Respublikoje.

Leidimai bus išduodami nuo 2022 m. sausio 27 d., pateikus prašymą.

Vežėjams, kurie 2021 m. efektyviai naudojo leidimus kelionėms į ETMK šalis, nepriklausančias Europos ekonominei erdvei (rodiklis ne mažesnis už 0,65), leidimai bus išduodami pagal poreikį. Šių vežėjų sąrašas yra čia.

Kitais atvejais vienas leidimas bus išduodamas penkioms nustatytą kategoriją atitinkančioms transporto priemonėms. Vežėjams, turintiems mažiau kaip penkias nustatytą kategoriją atitinkančias transporto priemones, išduodamas vienas leidimas.

Išduodant leidimus bus vertinamas vežėjui jau išduotų 2022 m. leidimų skaičius:

– vežėjams, gavusiems pirmojo ir (ar) antrojo paketų leidimus, iš nustatytą kategoriją atitinkančių transporto priemonių skaičiaus bus atimamas atitinkamai išduotų šių paketų leidimų skaičius;

– vežėjams, gavusiems trečiojo, ketvirtojo ir (ar) penktojo paketų leidimus, iš nustatytą kategoriją atitinkančių transporto priemonių skaičiaus atimamas atitinkamas išduotų leidimų skaičius, padaugintas iš trijų;

– vežėjams, gavusiems trečiojo, ketvirtojo ir (ar) penktojo paketų nepaskirstytus ar neišduotus leidimus (išduotus 2022 m. sausio 27 d. ir vėliau), iš nustatytą kategoriją atitinkančių transporto priemonių skaičiaus atimamas išduotų leidimų skaičius, padaugintas iš penkių.

Trečiojo paketo leidimai bus išduodami tik „EURO VI saugi“ transporto priemonėms, ketvirtojo – „EURO V saugi“ transporto priemonėms, penktojo paketo – „EURO IV saugi“ transporto priemonėms. Ketvirtojo paketo leidimai išduodami „EURO VI saugi“ transporto priemonėms tik tuo atveju, jei išduoti visi trečiojo paketo leidimai, penktojo paketo leidimai išduodami „EURO VI saugi“ ir „EURO V saugi“ tik tuo atveju, jei išduoti visi trečiojo ir ketvirtojo paketų leidimai.

* – leidimai, galiojantys Austrijos Respublikoje, bus išduodami tik Vilniuje.