BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pasirašytas susitarimas tarp Lietuvos ir Lenkijos geležinkelių saugos institucijų

Data

2022 10 03

Įvertinimas
1
UTK-LTSA 2.jpg

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) ir Lenkijos geležinkelių inspekcija (UTK) pasirašė bendradarbiavimo susitarimą, kuris palengvins sąlygas geležinkelių transporto eismui Lietuvos ir Lenkijos pasienio ruože.

Pasirašytame susitarime dėl tarpvalstybinės geležinkelio linijos iš Trakiškių į Mockavą detaliai aprašomas Lenkijos (UTK) ir Lietuvos (LTSA) nacionalinių saugos institucijų bendradarbiavimas. Sutartis apima du svarbius aspektus: sąlygų veikti Lietuvos ir Lenkijos pasienio ruožuose supaprastinimą bei bendros Lietuvos ir Lenkijos priežiūros veiksmų pasienio ruožuose koordinavimą.

„Siekdama supaprastinti gana ilgas dokumentų derinimo procedūras, LTSA metus laiko intensyviai bendradarbiavo su Lenkijos geležinkelių inspekcija ir ieškojo galimybių palengvinti sąlygas geležinkelių transporto eismui Lietuvos ir Lenkijos pasienio ruože. Šis susitarimas bus naudingas ne tik geležinkelio įmonėms (vežėjams), bet ir geležinkelių riedmenų naudotojams, nes palengvins sąlygas judėjimui tarp sienų be didelių biurokratinių kliūčių, laiko sąnaudų ir finansinių išlaidų“, sako LTSA direktorius Genius Lukošius.

Šiek tiek palengvinti reikalavimus pareiškėjams dėl bendrojo saugos sertifikato ir leidimų geležinkelių riedmenims pasienio ruožuose, kur infrastruktūra yra panašių charakteristikų, leido IV geležinkelių paketo įsigaliojimas.

Pagal susitarime numatytas sąlygas bus leidžiama važiuoti be bendrojo saugos sertifikato ir leidimų geležinkelių riedmenims oficialaus išplėtimo, kurį neturint susitarimo turėtų daryti Europos geležinkelių agentūra.

Pareiškėjai šią išimtį privalės įforminti bei pateikti tam tikrus dokumentus, tačiau jie bus teikiami deklaracijos pagrindu. LTSA bei Lenkijos geležinkelių inspekcija (UTK) pasilieka teisę patikrinimų metu patikrinti, kaip laikomasi deklaracijoje nurodytų sąlygų.

Susitarimo priedas  skirtas bendriems LTSA ir UTK patikrinimams. Jame numatyta, kaip ir kada LTSA atliks geležinkelio įmonių, vykdančių tarpvalstybinius vežimus, patikrinimus. Būtinybė pasirašyti susitarimą kyla iš IV geležinkelių paketo, pagal kurį reikalaujama sudaryti rašytinį susitarimą, apimantį geležinkelio įmonių ir infrastruktūros valdytojų, vykdančių tarpvalstybinę veiklą, bendradarbiavimo ir koordinavimo priežiūros srityje taisykles.

Su susitarimu ir praktiniais susitarimo įgyvendinimo aspektais kviečiame įmones susipažinti čia (žr. skiltį  Sąlygų pasienio geležinkelio ruožuose supaprastinimas)